Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Aktywny wypoczynek czyli przygoda z kajakiem

Kołobrzeg? Gdańsk? A może Zakopane? W jakie miejsce wyruszyć na tegoroczne wakacje? Jeśli nie jesteśmy amatorami spacerów po zatłoczonych promenadach, przeszkadzają nam tłumy wczasowiczów, a górskie wypady wydają nam się po prostu nudne, wybierzmy się na Mazury.
urlop
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Niczym niezmącony, spokój oraz czyste wody jezior – to największe zalety tej części Polski. Wymarzone miejsce dla wielbicieli sportów wodnych, żeglowania oraz spływów kajakowych. Dlatego gdy pragniemy odpocząć oderwać myśli od codziennych zmartwień, poczuć się wolnym i jednocześnie odreagować stres – postawmy na slow wakacje w kajaku.

Jeśli sądzisz, że wiadomości zawarte w niniejszym tekście są warte Twojej uwagi, kliknij tu - ten użyteczny wpis także Cię zaciekawi!

Spływy kajakowe to cudowna zabawa, szczególnie jeśli płyniemy z miejsca na miejsce. Każdego dnia trzeba spakować cały dobytek, wpakować w kajaki a następnie płynąć w nowe miejsce. Na mecie czeka nas miła niespodzianka z racji iż miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Czasami jest to komfortowy domek w lesie, innym razem pole namiotowe w urokliwym zakątku. Być na Mazurach i nie płynąć Krutynią? Niemożliwe. Krutynia to najciekawszy i najładniejszy szlak kajakowy w Europie. Kajakowa wyprawa to wspaniały sposób, aby pokochać Mazury. To możliwość obcowania ze wspaniałą przyrodą i najważniejsza atrakcja regionu. Z tego względu pozycja obowiązkowa. Nawet najzagorzalszego mieszczucha zachwycą ogromne lasy, przejrzyste wody rzek oraz jezior oraz podpływające do kajaka kaczki. Omijanie drzew w czasie spływu to wspaniała zabawa. Zadamy sobie pytanie: czy kajak (kajak producent) to sport jedynie dla wysportowanych osób? Oczywiście, że nie. Nie trzeba być super wysportowanym, żeby poradzić sobie z wiosłowaniem - . Wystarczy odrobina wprawy, którą zdobywa się bardzo szybko.wycieczki
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Urlop na Mazurach to również znaczące miejsca związane z historią. Cieszące się wielkim zainteresowaniem urlopowiczów z Polski jak i zza granicy krzyżackie zamki, które możemy zwiedzić przemierzając tzw. szlak krzyżacki czy odtworzenie bitwy pod Grunwaldem będą interesującą lekcją historii.
Promenady pełne ludzi, kolejki, zgiełk i szum mogą zepsuć miłe chwile. Dlatego szukajmy bardziej niszowych terytoriów, do jakich z całą pewnością możemy zaliczyć Mazury.