Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Niezbędne wyposażenie podróżnika na lato

Na każdą wędrówkę trzeba wyposażyć się stosownie do pory roku, trudności trasy i jej całkowitej długości. W lecie, w czasie dobrej pogody, wymagane będzie obuwie z wibramem (np. sandały Crocs) i płaszcz przeciwdeszczowy.

górska wycieczka
Author: Christian Jiménez
Source: http://www.flickr.com
Przy chłodniejszej pogodzie, lub przy wejściach na przełęcze konieczny będzie sweter, nakrycie głowy, troszkę pożywienia i stosowna ilość picia. Półbuty nie zabezpieczą nóg przed kontuzjami w skalnym terenie, zwłaszcza w ruchomych, sypkich piarżyskach. Bez odpowiednich butów możemy więc odbywać tylko spacery w osadach czy w ich bezpośrednim otoczeniu.

Najsporzej urazów w Tatrach spowodowanych jest przez noszenie nieodpowiedniego obuwia, poślizgnięcie na mokrych skałach, zranienie dolnych kończyn przez uderzenie w trakcie przechodzenia przez piargi, skręcenie stawów. Upadek po takowym zranieniu, w urwistym, eksponowanym obszarze może mieć dość poważne skutki.

Nie mniej ważna może być ochrona przed chłodem, wysiłek w czasie wchodzenia wyczerpuje wiele energii. Jej stratę człowiek odczuwa jako wycieńczenie i chłód. Zapobiegać temu stanowi można poprzez noszenie ciepłego stroju oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości jedzenia oraz napitków. Człowiek bez siły i wychłodzony nie ma sił nieodzownych do czynienia nagłych, nierównomiernych ruchów, jakie wymusza stromy, kamienisty teren. Łatwo wówczas utracić stabilność, trudniej będzie tłumić obciążenia powstające przy schodzeniu oraz zwiększa się prawdopodobieństwo urazu - sprawdź.rowerzysta w górach
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Częstym błędem wędrowców jest nie branie pod uwagę możliwości gwałtownej zmiany aury. W górach wszelkie przewidywania są tylko orientacyjne, zaś pogoda może radykalnie przeobrazić się w ciągu paru minut. Nawet jeśli prognoza nie przewiduje opadów, zaś ranek jest słoneczny oraz ciepły powinniśmy być za każdym razem na nie przygotowani.

Jeśli masz ochotę zdobyć zbliżone dane na ten wątek to odkryj więcej tu (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php), ponieważ odnajdziesz tu tylko interesujące informacje na omawiany wątek.

Przed podróżą odwiedź sklep turystyczny w celu kupna niezbędnych akcesoriów. Nie zapominaj o zabraniu ze sobą środków opatrunkowych, zwłaszcza służących do zatamowania krwawień. Możesz ochronić w ten sposób życie swoje czy innych. Warto mieć ze sobą telefon komórkowy, aby móc błyskawicznie zawiadomić Służbę Ratowniczą, jeśli będziemy ofiarą lub świadkiem wypadku.