Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Mądrość ludzka nie zna granic. Całe szczęście, iż możemy korzystać z jej dobrodziejstw

Mądrość ludzi jest nieograniczona, jej najistotniejsze dzieła można spotkać w licznych zakątkach świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale również w architekturze, która chowa w sobie coś więcej niż materiały, dane budowle zostały postawione. Stoi za tym człowiek, twórca, geniusz, identycznie jak w przypadku książki. Sama się nie napisała, ktoś musiał poświęcić swój czas, aby pokazać nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zostało zachowane dziedzictwo naszej kultury, a to czyni, iż jesteśmy nieco bardziej wartościowi.
kolekcja książek
Author: Jack at Wikipedia
Source: http://www.flickr.com
Widać naszą wartość wszędzie, z tego też powodu, że możemy korzystać z dobrodziejstw kultury.

Chcesz znaleźć podobne teksty dotyczące podnoszonej tutaj kwestii? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz i zobacz wpis z serwisu.

Co by było, gdyby nie było takich możliwości? Przypuszczalnie, bylibyśmy na niższym poziomie ewolucji, gdyż idee i odkrycia, które poznajemy od razu po przyjściu na świat, byłyby nieznane dla nas. Dopiero ktoś musiałby znaleźć ten sposób, jednak za naszego życia to odkrycie może byłoby zbyt nowatorskie. To tylko pokazuje, jak ważne jest dziedzictwo kultury dla nas. Można przeczytać: .Bo rodzimy się jako „tabula rasa”, lecz nie jest to całkowita prawda. Oczywiście, my, jako oddzielny byt tak możemy być zdefiniowani, ale jako całość (wraz z naszą kulturą, ze społeczeństwem), zaczynamy coś. Ma to swoje cienie i blaski. Dobre, z tego względu, ze od razu jesteśmy akceptowani, przynależymy do danej grupy, więc jest nam łatwiej, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak poruszać się w naszym świecie. Rodzi to też jednak inne, mało pozytywne wydarzenia. Jeśli ktoś przychodzi na świat na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga może nawet stracić życie.

Taki człowiek nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, a jako wróg, jako członek wroga. Jak widać więc, istnienie w danej kulturze, w danym społeczeństwie to ogromne zalety, ogromna radość, że posiada się swój dom, swoją należność. Z drugiej zaś strony może rodzić to wielkie problemy, z którymi niełatwo dać sobie radę. To raczej bolączka dość powszechna w niektórych miejscach na świecie. Miejmy nadzieję, że nastanie kiedyś taki czas, że każdy człowiek będzie mógł poczuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej wzrasta kulturze i jakie ma przekonania. Najważniejsze, aby wciąż powiększać swoją wiedzę, także tę kulturową i językową. To - kilka przykładów - przyda się na dobry początek.
Tags: