Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jaką karmę wybrać dla domowego kotka?

Mały człowiek, który z zapałem poznaje świat, który go otacza, może nas zaskakiwać. Istnieją takie typy pytań, których pragnęlibyśmy przez długi okres nie usłyszeć z ust własnego malucha. Ale wreszcie przychodzi ten tyle już odwlekany dzień i nasza pociecha z całą stanowczością oznajmia wszem i wobec, że pragnie mieć zwierzaka.

Wpatruje się w nas tym błagalnym spojrzeniem, któremu tak ciężko jest się oprzeć i nie wiemy, co mamy uczynić. Świetnie wiemy, jaka jest ta dziecięca dbałość o żywe stworzenie. Najczęściej opiera się ona na szalonej zabawie ze zwierzakiem, podczas kiedy to właśnie rodzice muszą zajmować się pozostałymi, mniej przyjemnymi czynnościami. Zanim jednak stanowczo się sprzeciwimy, pomówmy poważnie z dzieckiem i powiedzmy mu, jakie będą jego obowiązki. Jeśli maluch przyrzeknie, że będzie przestrzegał wszystkich reguł, nie pozostaje nam nic innego, jak jedynie wyrazić zgodę.

Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Idealnym wyjściem może być kotek. Koty to zwierzaki bardzo samodzielne, które same świetnie potrafią zadbać o własną czystość. Nie musimy ich także codziennie prowadzić na spacer. Koty znane są z tego, że chadzają swoimi drogami. Nasza rola pana ogranicza się właściwie jedynie do karmienia naszego pupila oraz organizowania systematycznych wizyt u weterynarza. Jeżeli chodzi o odpowiednie odżywianie naszego kota, to mamy tu wielkie pole do popisu. Najbardziej popularna jest mokra karma (zobacz: karma dla kotów) dla kota.

Kot domowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Musimy jednak upewnić się, że posiada ona wszystkie, niezbędne naszemu małemu drapieżnikowi, witaminy i składniki odżywcze. Najlepiej odwiedzić profesjonalny internetowy sklep zoologiczny i rozeznać się, która karma okaże się dla naszego kotka odpowiednia: ziwipeak karmy dla kotów, czy karmy dla kotów brit. A może korzystniej nabyć karmy suche dla kotów animonda? Firm, produkujących pokarm dla kotów jest wyjątkowo dużo. Jeżeli targają nami wątpliwości, warto porozmawiać z lekarzem, który zajmuje się naszym kotkiem lub pracownikiem sklepu z akcesoriami dla zwierząt.

Właściwe pożywienie zapewni naszemu pupilowi potrzebną mu do figli werwę, a także sprawi, że jego futerko będzie cudownie się błyszczeć.