Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wycieczka do Krakowa - co należy wiedzieć, aby mieć niezwykłe wspomnienia

Kraków to zdecydowanie jedno z najbardziej interesujących miast w całym kraju. Zapierające dech w piersiach, znakomicie zachowane zabytki, znakomita tradycja rzemieślnictwa artystycznego, wspaniała kultura i sprawne zaplecze uniwersyteckie sprawiają, iż zazwyczaj trudno się oprzeć małopolskim urokom.
Czemu więc nie wybrać się do jednego z najbardziej interesujących miejsc Europy, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto jest wpisane także na listę UNESCO, co potwierdziło unikatowość tego uroczego miejsca.

Jeśli interesuje Cię ten temat, to odsyłam tam (https://www.ctlgroup.pl/), gdyż znajdziesz tam mnóstwo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.

By nie zostały pominięte żadne nieocenione atrakcje, na pewno dobrze zadbać, aby zwiedzanie Krakowa było zorganizowane jak najstaranniej (więcej na ten temat - przewodnicy po Krakowie). Da się to zrealizować na mnóstwo różnych metod, w zależności od szacowanego budżetu jak również zainteresowań.Podstawą dobrze zorganizowanego wyjazdu do Krakowa jest odpowiednie załatwienie sobie noclegów oraz staranne zaplanowanie atrakcji, uwzględniając dni i godziny zwiedzania muzeów, wystaw dzieł artystycznych , jak również innych miejsc, w tym historycznych. Możliwe jest to zrobić samemu, ale w chwili gdy preferuje się stabilność i brak możliwych przykrych niespodzianek, można też zaufać profesjonalnemu biuru podróży. Również znakomicie wykształcony przewodnik po Krakowie umie o wiele uatrakcyjnić zwiedzanie – najróżniejsze fakty oraz anegdoty na pewno ubarwią podróż.

Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Podczas zwiedzania Krakowa niemalże obowiązkowe (a przynajmniej wartościowe) jest zobaczenie Ołtarza Wita Stwosza, dzieł Wyspiańskiego, przejście się pięknym Starym Miastem oraz wejście do Wawelu. Sam rynek na Starym Mieście jest wyjątkowo bogaty kulturowo – widnieje na nim wymierne ślady baroku i renesansu, co współcześnie jest wysoce rzadkim połączeniem – bardzo z reguły niszczono rzeczy ze wcześniejszych epok, aby zastąpić je nowszymi. Kraków to jednak nie wyłącznie architektura – pod względem kulturowym również stanowi atrakcyjne miejsce chociażby ze względu na mocne wpływy twórców młodopolskich, widocznych przykładowo w sławnej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej da się do dziś zobaczyć dzieła twórców , jak również nietuzinkowe wyposażenie. Wielbicielom muzyki oraz teatru niewątpliwie się też spodobają atrakcje, które zapewnia Kraków – oferta licznych koncertów , a także widowisk teatralnych i operetkowych na pewno potrafi wprawić w zachwyt każdą osobę ceniącą niezapomniane przeżycia artystyczne. Zwiedzanie Krakowa to współcześnie zdecydowanie obowiązkowy punkt dla osób lubiących kulturę , a także miejscowe atrakcje dla turystów. W Krakowie można również obejrzeć jedyne dostępne w Polsce dzieło Leonarda da Vinci - „Damę z gronostajem” oraz stanąć oko w oko z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również oglądać obrazy Rembrandta i Petera Breughla. Dużo ludzi docenia też przepiękne dorożki , a także dorodne platany.