Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami można zadbać o swoje auto, podstawowe rodzaje kosmetyków używane do pielęgnacji karoserii

Jesienne i zimowe miesiące to dla pojazdów bardzo trudny okres. Niskie temperatury wpływają na zużywanie mechaniki pojazdu, z powodu dużej wilgoci i opadów również karoseria nie będzie miała prostu w tym okresie. Dużo szybciej w takich warunkach może postępować korozja, zwłaszcza jeżeli na drogach będą się znajdować stosowane przez drogowców środki chemiczne.

Myjnia samochodowa
Author: EveryCarListed P
Source: http://www.flickr.com
Wiosną i latem karoseria również nie ma łatwo, słoneczne promienie powodują matowienie lakieru, a owady i odchody ptaków mogą poważnie uszkodzić powłokę. Z tego też powodu kierowca, który będzie chciał odpowiednio długo cieszyć ładnym wyglądem swego pojazdu musi regularnie o niego dbać - zobacz tutaj. Duża część pielęgnacyjnych czynności nie jest kosztowna ani nie zabiera dużo czasu, a jeżeli się będzie pamiętało o tym, to powierzchnia lakieru przez długie lata będzie w bardzo dobrej formie. Bardzo istotne przy tym jest, aby używać odpowiednie kosmetyki samochodowe, które nie zawierają żadnych niebezpiecznych dla lakieru związków, tu należy być bardzo ostrożnym aby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.

Podstawą podczas pielęgnowania samochodu są dobre szampony. Wybór ich jest całkiem spory, część z nich będzie służyć tylko do mycia, inne z kolei zawierają również wosk, jaki jeszcze chroni lakier przed mechanicznymi czynnikami. W sprzedaży jest też pewna ilość szamponów do specjalnych zastosowań, stosuje się je w przypadkach, gdy zabrudzenia będą faktycznie poważne, przykładowo do zmywania asfaltu.

Myjnia samochodowa
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli woli jednak osobno wyczyścić pojazd, a następnie pokryć go woskiem - do tego również służą specjalne preparaty, na przykład płynne lub fotoprezenty wrocław tradycyjne woski. Niezwykle ważnym sprzętem, przez wielu nieco lekceważonym, jest miękka gąbka do czyszczenia, jeśli będzie ona miała za dużą ostrość to może być przyczyną porysowanie lakieru.

Zajmując się kompleksowo karoserią nie można też zapomnieć o kołach, preparat do czyszczenia felg z pewnością może to przywrócić blask i odpowiedni wygląd nawet bardzo przyniszczonym felgom. Najbardziej istotne jest, aby o pielęgnowaniu samochodu pamiętać nie dwa razy w roku przed świętami, ale systematycznie, wtedy trochę dłużej zachowa on odpowiedni wygląd.