Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Który sprzęt może się stać konieczny w czasie wspólnych wakacji


Zbliżają się wakacje i musimy powoli planować już nasze wyprawy. W dzisiejszych czasach mamy ogromną ilość propozycji rozmaitych biur podróży. Zastanówmy się może teraz, co trzeba ze sobą spakować na taką podróż, żeby mieć komfort i nie musieć się niczym stresować. W zależności od miejsca, w które chcemy wyruszyć, trzeba ustalić również swój ekwipunek. Wiele osób wybiera na miejsce swojego wypoczynku miejscowości nadmorskie. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.

Przyjemnie jest spędzać dzień na plaży w gorącym słońcu i co chwilę ochłodzić się w wodzie. W takich miejscach nie musimy zabierać ciepłych ubrań i pościeli. Wystarczą śpiwory dla nas, śpiwory dla dzieci , trochę lekkich ubrań. Przyda się ewentualnie pomyśleć o tym, czy nie wziąć ze sobą jakichś sprzętów domowych. W sytuacji kiedy mieszkać będziemy w przyczepie kempingowej, przyda się zabrać ze sobą małą kuchenkę gazową i małą przenośną chłodziarkę, dostępną w ofercie wielu sklepów ze srzpętem turystycznym. Do tego, o ile tylko starczy nam miejsca w samochodzie czy też w samolocie, zabierzmy ze sobą trochę przyborów kuchennych, które przydadzą nam się w codziennych czynnościach, takich jak np. gotowanie. Przyda się na pewno patelnia lub garnek, jeśli tylko wykupiliśmy pobyt bez wyżywienia. Tego typu wakacje jednak, kiedy trzeba bez przerwy gotować obiady dla całej rodziny, niekoniecznie jest wymarzonym rozwiązaniem dla rodziców, jednak będzie trochę tańsze. Pozostaje tylko postawić sobie na pytanie, czy rzeczywiście tego chcemy. Koniecznym jest też zabrać ze sobą kosmetyki do opalania, kremy na oparzenia i ciemne okulary. Bez tego pobyt na słońcu może okazać się problemowy.

Rodzinne zabawy na zdrowie!
Author: istockphoto.com
Source: istockphoto.com
O ile wyjazd w nadmorskie miejscowości nie wymaga od nas specjalnego przygotowania, to wyjeżdżając w tereny górskie należy się trochę lepiej przygotować. Wiąże się to ze sprzętem, o którym musimy pamiętać i ze sobą zabrać. W momencie gdy celem naszej podróży jest wspinaczka (akcesoria do wspinaczki górskiej) oczywistym jest wziąć ze sobą sprzęt, taki jak liny, karabinki, uprząż, kask. Jeśli jednak jesteśmy rodziną jadącą w góry w celach rekreacyjnych, aby pochodzić zamiast się wspinać wyczynowo, zastanówmy się przede wszystkim, co przyda nam się podczas takich wycieczek. Można zabrać ze sobą termos, koc i trochę lekkich rzeczy. Pogoda w górach może zmienić się przecież wyjątkowo szybko. W sytuacji gdy wyjeżdżamy w góry z dziećmi, pomyślmy, gdzie przyjdzie nam nocować. W niektórych sytuacjach może nam się przydać nawet pościel wełniana , jeśli będziemy spać w wysoko położonym schronisku.

Nasz aktualny wpis (http://www.hotelmikolajki.pl/dzieci/atrakcje) zaciekawił Cię tak bardzo, że masz chęć na kolejne? Szalenie nas to cieszy. Więc wejdź w ten link.

Pamiętajmy też o butach. O ile przy podróży nad morze zabierzemy ze sobą klapki, to tutaj należy spakować buty na każdą pogodę, najlepiej takie, które będą trzymać dobrze nogę w kostce. Zmniejszymy tym sposobem ryzyko wypadku.