Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak istotne jest harmonijne żywienie Twojego psa

Rzeczywistość jest taka, że nie istnieje jeden słuszny system żywienia, który sprawdzi się u każdego czworonoga. Nie inaczej jak u ludzi - jednym sprzyja wcinanie kotletów, pozostałym wegetariańska dieta, a jeszcze kolejnym stronienie od nabiału.

tutaj
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Fundamentalnymi elementami pożywnymi są białka, węglowodany, tłuszcze i makroelementy, mikroelementy a także witaminy. To, czy źródłem cukrów będzie dopiero co ugotowany ryż czy też orkisz w granulacie jest kwestią wyboru posiadacza psiaka, i jest uzależniony od preferencji pupila.Każdy piesiu i kotek jest indywidualnym przypadkiem, i właściwą dietę zdołamy dopasować na bazie obserwacji danego okazu. Przesłanie ma w tym przypadku nie wyłącznie jego ciężar, wiek oraz rasa, ale również skłonności do uczuleń jak też nietolerancji poniektórych elementów pokarmowych (dla przykładu inaczej musimy karmić psiaka sportowego, inaczej pupila kanapowego pieszczocha a jeszcze inaczej psa stróżującego, który zamieszkuje w kojcu). Podczas wyboru metody odżywiania musimy wziąć też pod uwagę stan fizjologiczny pupila (dla przykładu brzemienna suka, rekonwalescencja po zabiegu, choroby układu pokarmowego itd.).

Z rezerwą powinno się podchodzić do różnorodnych suplementów jak też wspomagaczy. O ile w poniektórych przypadkach dobrze je serwować (na przykład preparat na stawy psom dużych ras), jednak należy to skonsultować z lekarzem weterynarii. Należycie skomponowana i dobrana dieta powinna zaspokajać każde potrzeby pieska. Może być to karma tzw. gotowa, na przykład karmy Brit.

pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dorosły piesek powinien jeść raz albo dwa razy dziennie. Podawanie paru pomniejszych dawek jest polecane psinom zagrożonym skrętem żołądka, oraz psom pracującym o niezwykle dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Należy mieć na uwadze ażeby nie żywić pupila wprost przed treningiem czy też podróżą. Powinna upłynąć co najmniej jedna godzina od zjedzenia do podjęcia działań. Nie powinno się też podawać posiłku wprost po wysiłku . Stały dostęp do pożywienia jest nie wskazany. Posiłki powinny być serwowane w stałych porach, a nieskonsumowany posiłek należy zabrać po upływie 15 minut od podania.

Masz ochotę zdobyć świeże fakty na konkretny temat? To obejrzyj witrynę (http://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108), zapewne dostarczy Ci mnóstwo pozytywnych emocji oraz na długo zostanie w Twej pamięci.

Podobny system ma wiele plusów; może zapobiec wykształceniu u pieska nawyku grymaszenia, psuciu się pokarmu oraz wyraźnie stawia posiadacza w pozycji członka stada, który wydziela zasoby.