Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakim sposobem wybrać właściwe akcesoria dla naszych gryzoni?

Zwierzaki domowe to nie tylko pies czy kot. Ale o wiele więcej osób hoduje w domu także gryzonie. Jeszcze do niedawna nie były to zwierzęta zbytnio popularne, jednak okazuje się, że również one mogą być wiernymi i bardzo radosnymi przyjaciółmi człowieka. Jeśli będziemy chcieli posiadać gryzonia w mieszkaniu, powinniśmy zakupić też niezbędne akcesoria, które pozwolą nam lepiej zadbać o nasze zwierzaki, jak również zapewnią im trochę rozrywki.

zwierzaki - chomik
Author: Vilde Lauritzen
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejsza kwestia to rzecz jasna klatka dla gryzoni (przykłady na tej stronie). Powinna być odpowiednio duża, żeby nasz zwierzak mógł bez problemu się w niej poruszać każdego dnia. W klatce warto umieścić kilka ciekawych akcesoriów do zabawy, między innymi zabawki kong (na tej stronie więcej: ). Przyda się z całą pewnością również drapak.

Najlepiej jest kupić wszystko w sklepach internetowych, które zazwyczaj proponują nam niezwykle ciekawy asortyment, a oprócz tego zwykle ceny w nich są znacznie niższe niż w typowych sklepach. Dodatkowo jest to zdecydowanie najwygodniejszy sposób robienia zakupów. Karma, zabawki albo też innego typu produkty zamówione w internetowym sklepie zoologicznym trafią bezpośrednio do nas.

drapak:
Mnóstwo osób nie wie, czy najlepszym mieszkaniem dla zwierzaka będzie klatka czy też akwarium. Zwierzak powinien posiadać swoje miejsce, gdzie będzie mógł zamieszkać.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz więcej żywienie psa szczegółowych informacji odnoszących się do podnoszonego tutaj artykułu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

Na początku należy zwrócić uwagę na to, czy klatka jest odpowiednio duża dla naszego zwierzaka. Musi on swobodnie biegać, skakać, jak również poruszać się np. na kręconych kołach. Niezwykle ważne jest również, aby klatka była wyposażona w pojemniki na jedzenie oraz wodę.

Gryzonie to nazwa ogólna, ukryte jest pod nią niemało wszelkiego typu gatunków. Klatka, jak również wszystkie akcesoria muszą być dostosowane właśnie do gatunku a także wielkości posiadanego pupila. Najwięcej osób z gryzoni wybiera przede wszystkim chomiki, jednakże ogromnym zainteresowaniem cieszą się też m.in. szynszyle oraz szczury. Każdy z tym zwierzaków uwielbia zabawę, a jednocześnie wymaga mnóstwo ruchu każdego dnia. Warto zatem klatkę wyposażyć w różnego typu akcesoria do zabawy. W sklepach współcześnie istnieje bardzo dużo różnorakich zabawek dla zwierząt, dlatego też każdy bez wątpienia znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila.