Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W którym miejscu znaleźć bezpieczny pobyt w egzotycznej Tajlandii?

Bangkok jest z zasady bezpiecznym miastem zatem osoby przyjeżdżające na wakacje w te strony, nie muszą bać się go w wyższym stopniu aniżeli dowolnej innej metropolii. Na pewno w każdym nowym miejscu, a zwłaszcza w dużym mieście powinno się pamiętać o pewnych podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Metropolia ta posiada niski współczynnik przestępczości, gorzej wypada w dziedzinie korupcji, jednak to akurat nie tyczy się turystów.
Bangkok
Author: Quang Pierre
Source: http://www.flickr.com
Sugerujemy kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w stolicy Tajlandii: Uważajcie na przypadkowe osoby, które oferują wam pomoc w charakterze przewodników. Naciągacze pracujący dla taryfiarzy czy sklepów z biżuterią są w stolicy Tajlandii częstym faktem. Ludzie ci mogą przekonywać nas, że konkretna atrakcja jest zamkniętą, proponując w zamian wizytę w drogim markecie oraz - oczywiście - czerpiąc dochód za wszelkiego sprowadzonego konsumenta.

Nasz interesujący fakt ?podoba Ci się To rewelacyjnie, gdyż na nowej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie sporo tego typu informacji.

Nie chodźcie w pojedynkę po pustych ulicach czy po opuszczonych okolicach - reguła aktualna zawsze oraz w każdym punkcie na globie. Ciekawa propozycja: wpis.Podróżnicy - szczególnie wyglądający na bogatych - są lubianym celem rabusiów. Najlepiej jest zatem nosić przy sobie jedynie niezbędną ilość gotówki, zaś pozostałość pieniędzy, karty kredytowe a także paszport zostawić w sejfie hotelowym. Miast portfela w tylnej kieszonce, zaleca się saszetkę przenoszoną z przodu. Miejcie przy sobie wyłącznie fotokopię paszportu.

Urlopowiczom, jacy nie umieją ani angielskiego, jak też tajskiego zaleca się używanie przede wszystkim hotelowych taryf, o ile nie znają trasy. Przed wejściem na łódkę wycieczkową musimy zachować pewną ostrożność; w miarę możliwości osobiście sprawdzić stan statku a także wypytać się o ekwipunek w sprzęt ratujący życie.

W stolicy Tajlandii jest dużo autoryzowanych biur podróży - korzystajmy tylko z ich usług. W żadnym wypadku nie pozwólmy się się zwieść jednostce, która zaczepia nas i poleca dany sklep, w którym "właśnie" będzie wyprzedaż. W żadnym wypadku nie pozwólcie sobie na nabycie albo użycie dragów. Sankcje za to wykroczenie są w Tajlandii ogromnie surowe.


Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Teraz, gdy już wiemy jak zachować się by być bezpiecznym w stolicy Tajlandii wystarczy zasiąść wygodnie w fotelu po czym wystukać w wyszukiwarkę frazę: wakacje Bangkok względnie wczasy Bangkok oraz zacząć pakować walizki.