Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości zamieścić w swoim domu kota – powinieneś zaczerpnąć trochę informacji i wskazówek na temat regół posiadania zwierząt w domu.

W brew wszelkim oczekiwaniom, utrzymanie kota w domu nie jest takie proste i naturalne. Chociaż te stworzenia są przeważnie przyjacielsko nastawione do swoich panów, mieszkańców i zupełnie obcego grona, gości – wymagają starannej i stosownej opieki oraz standardów. Zależnie od tego, czy kot będzie mieszkaniową rozrywką rodzinną bez wyprowadzania na zewnątrz, czy typowo dworskim wędrowcą – przygarnięcie kota jest związane z pewnymi zobowiązaniami.

klik!
Author: Mark Dumont
Source: http://www.flickr.com
Kiedy wybieramy niewychodzącego przyjaciela domu, w pierwszej kolejności przy planowaniu wprowadzenia w domowe zacisze nowego stworzenia, powinno się zakupić kuwetę. Do tego akcesorium, służącego do załatwiania fizjologicznych potrzeb przez pupila powinno się zakupić żwirek dla kota , Żwirek dla kota pakowany jest zwykle w kilkukilowe paczki i wystarcza na dwie-trzy wymiany - go zmieniać co najmniej raz na parę, raz na tydzień , zaleznie od pojawienia się nieprzyjemnego zapachu w łazience. Wymagany dla kociej zdrowotności w mieszkaniu jest charakterystyczny szampon dla kota oraz szczotka, dzięki którym można pozbyć śię linienia i rozrastającej się na powierzchni przestrzeni sierści. Preparat używa się bez płynu, dla wygody właścicieli. Jeśli kot, który zaczyna egzystencję w mieszkaniu jest krótkożyjącym stworzeniem – warto przygotować mu od razu stałe miejsce do spoczynku i zanosić go tam często, dla utrwalenia usytuowania. Ważne w takiej sytuacji stają się także kocie akcesoria takie jak transporter dla kota, miseczki, zabawki, wodopoje itp.


Transporter dla kota powinno się wybierać według własnej koncepcji - od drewnianych, poprzez te z metalu i plastiku. Dostępne są również różnorodne wielkości i kształty. Dla zwierząt przebywających poza domem, istnieją charakterystyczne płyny odkażające, które zapewniają spokój przed wszystkimi zarazkami i schorzeniami.

Z polnym kotem należy wielokrotnie jeździć do weterynarza ze względu na większe zagrożenia doznania chorób, czy nadmiernego brudzenia. Warto odpowiednio przygotować do przyjęcia nowego kociego pupila w domu.