Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Zwierzęta wśród ludzi – co podawać swojemu kotu, aby był zdrowy?

Ludzie od zawsze przygarniali do swoich obejść zwierzaki. Zaczęli dawno temu i ciągnie się to do dzisiaj. Przede wszystkim, niektóre zwierzęta są trzymane w celach gospodarczych, do ubicia i na mięso. Druga rzecz - nawet ludzie pierwotni poczynali zauważać, że niektóre gatunki, szczególnie wilki, dają się oswoić, a kiedy już się to powiedzie, one odwdzięczają się przede wszystkim oddaniem i lojalnością, ale również czujnością, czy też, przy właściwym szkoleniu, pomocą w tropieniu i łowach.
Dzisiaj oczywiście hodowla ptactwa i pozostałych gatunków przeznaczonych ostatecznie do uboju wciąż jest potrzebna – znakomita większość społeczeństwa nie tylko w naszym kraju, ale i wielu innych, je mięso; pozostałe zwierzęta natomiast są trzymane w domach i gospodarstwach raczej dla przyjemności niż jakichkolwiek innych celów użytkowych.

Ta pełna notka także zawiera ciekawe wiadomości na prezentowany tu temat. Jeżeli więc Cię on zainteresował - nie czekaj i zobacz to!

Czasem na wsi niezastąpiony jest duży pies, jaki ostrzeże szczekaniem, kiedy do ogrodzenia zbliży się ktoś nieznany: listonosz, wędrowny złodziejaszek czy świadkowie Jehowy. Nie tłumaczy to jednak tego, czemu tak często psy i koty wszelkich ras trzymane są w miastach.

Author: West Zest
Tak czy owak obecnych w miastach ich wiele, szczególnie psów. Niestety podczas kiedy psy z grubsza są wszystkożerne, koty dużo trudniej zachować w dobrym zdrowiu, a właściciele czasem nieumiejętnie dobierają im dietę, co w dalszym rozrachunku wywołuje mnóstwo dolegliwości. Istnieją znakomite karmy suche dla kotów Acana , Whiskas lub Purina Karmy dla kotów tej klasy są komponowane z pamięcią o doskonałym bilansie wartości odżywczych, znacznie lepiej niż zachowane bywa to w przypadku podawania kotu mleka i podrobów. Sucha karma dla kota musi zawsze stanowić podstawę jego jadłospisu, mimo że wydaje się na pierwszy rzut oka, że jeśli kot jest mięsożerny, powinien spożywać świeże mięso.Karmy dla kotów Pronature są przygotowywane i komponowane tak, by zapewnić dobre zdrowie nie tylko aktywnym kotom dachowym, lecz również przykładowo kotom po kastracji, jakie potrzebują o wiele skromniejszych ilości tłuszczów i węglowodanów. Karmy dowolnej wymienionej firmy powinien mieć w swoim asortymencie każdy liczący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zapewnić pupilowi właściwą dietę, a ten będzie wiele lat szczycił się doskonałym zdrowiem.