Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Straż na czterech łapach

Decyzja o wyborze psa, który będzie strzegł naszego domu to wyzwanie dla domowników. Najważniejsza rada: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jakie miejsce znajdzie pies w domowym stadzie.
obroża
Author: Petr Kadlec
Source: http://www.flickr.com
Mały york przekonany, że to on jest najważniejszy wśród domowników, potrafi być bardziej niegrzeczny niż żyjący w takim samym przeświadczeniu bulterier.
Niestety mamy złe wieści dla zakochanych w fascynująco niebieskich oczach husky. Namiętność tej rasy do poznawania nowych terenów jest przyczyną, iż pies ten musi mieć teren należycie ogrodzony, a w czasie spacerów nie wolno puszczać go wolno, bez smyczy, albowiem więcej go nie zobaczymy. W dodatku husky jest bardzo miły dla obcych, toteż na stróża zupełnie się nie nadaje.
Najpopularniejszy jest owczarek niemiecki – przenikliwy, mądry, a jednocześnie wrażliwy i delikatny. Jego sposób czuwania oznacza szczekanie nocą, na każdy podejrzany głos i częste uganianie się wzdłuż płotu. Gdy jednak przeszkadza nam nocne ujadanie psa, możemy rozważyć kupno obroży antyszczekowej. Właściwie założona na naszego czworonoga, obroża antyszczekowa (obróżka przeciwszczekowa) będzie wykrywać wibracje
pies rady buldog
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
produkowane przez struny głosowe psa, kiedy ten da głos, zawarczy tudzież zawyje. Na rynku znajdziemy trzy rodzaje obroży powstrzymującej szczekanie psów: ultradźwiękowe, zapachowe i elektroniczne – najbardziej popularne. W momencie wykrycia szczekania psa, obroża https://sport-dog.pl/ reaguje bodźcem ostrzegawczym, dźwiękiem lub wibracją. Dzięki temu rozwiązaniu nasz pies przestanie być w końcu źródłem sąsiedzkich konfliktów.

Za wyjątkowo bystrego psa uchodzi mało znany w Polsce border collie, który potrzebuje wybiegu i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W niewielkim domu z paroma metrami trawnika, co najwyżej zapędzi na taras opiekunów.
Pies, który może utrudnić wprowadzenie obcych to owczarek kaukaski. Lecz pamiętajmy, decydując się na tego "puszystego niedźwiadka", powinniśmy znać psychikę psów dominujących - gdyż kaukaz to nie zabawka. Właściwie chowany potrafi być niczym niania do dzieci, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli do jego wychowania.
Istnieje jeszcze jedna, bardzo znana rasa, jak mówią, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w zamian za uratowanie życia będzie strzegł naszej rodziny.