Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wymarzony urlop

Długie piaszczyste wybrzeża, stara cywilizacja, urocze wioski, oszałamiająca pustynia, kurorty wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wysepka w sercu Morza Śródziemnego - Djerba, oferująca wachlarz sportów wodnych - oto Tunezja od swej najlepszej strony.

Ciepli ludzie zamieszkujący obszar o bogatym ukształtowaniu terenu, zaczynając od zalesionych wzgórz jak też plaż po pustynie oraz oazy. Prócz tego pełna przepychu architektura mauretańska - spowita atmosferą tajemniczości i surowości fenicka Kartagina jak też romantyczne rzymskie ruiny. Tunezja jawi się jako wyśnione miejsce na odetchnięcie.

polecamy
Source: iiimillenium.pl
W największym stopniu imponującym zabytkiem Tunezji jest monstrualny amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo wspaniałości rzymskiej Afryki i rzemiosła jej architektów, przywołujący wspomnienia morderczych walk gladiatorów a także prezentacji z uczestnictwem agresywnych zwierząt.

Tunezja jest państwem do jakiego trampowie podróżują szczególnie w okresie tzw. wysokiego sezonu, czyli zaczynając od czerwca, do września (chociaż na dobrą sprawę sezon trwa tutaj od maja do listopada). Najogromniejsze upały występują w miesiącach wakacyjnych plus jeszcze wrzesień. Wtedy trzeba liczyć się z olbrzymią falą urlopowiczów z przeróżnych zakątków globu, zalewających wybrzeża, centra miejscowości a także oblegającą najistotniejsze tunezyjskie muzea.Poczynając od października do listopada można się spodziewać przelotnych opadów deszczu, z kolei od stycznia do kwietnia - aczkolwiek jest w dalszym ciągu ciepło (16-20 stopni ) - deszcz pada nieomalże na co dzień. W okresie jesienno-zimowym, wakacje w Tunezji najlepiej zaprojektować na wysepce Dżarba, gdzie klimat jest łagodny, zaś woda bardzo ciepła.
Wyjazd wakacyjny
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Podróżując do Tunezji nie możemy zapominać o zabraniu ze sobą olejków z wysokimi filtrami UV (nierzadko zdarzają się pośród podróżników oparzenia słoneczne a także przegrzania), nakrycia głowy a także okulary przeciwsłoneczne także powinny być rutynowym wyposażeniem.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (https://www.hotelaqua.pl/dzieci/dla-dzieci) tego wpisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twe niepewności.

Zabierzmy dodatkowo z sobą obuwie do pływania, ażeby ustrzec się pokaleczenia się w trakcie wypoczynku na plaży, a również lekkie ubrania z włókien naturalnych.

Warto wakacje w Tunezji zamyślać już z początkiem roku, jednakże wakacje w ofercie last minute także mogą być atrakcyjną propozycją nie wyłącznie dla spóźnionych.