Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Doskonałe panoramy Nowego Targu

Wakacje służą wyjazdom. Odpowiednim przedsięwzięciem na odpoczynek i zwiedzanie pięknych zakamarków naszego kraju jest wyjazd do metropolii Podhala, Nowego Targu. Miasto słynie od stuleci z handlu, rzemiosła, a szczególnie z wyrobu kożuchów i butów.


pokój w hotelu
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
To miasto sportu i czynnego wypoczynku, niekiedy nawet w formach ekstremalnych. W okolicy owego miasta znajdują się doskonałe trakty krajoznawcze piesze i rowerowe. To też doskonałe miejsce na skoki ze spadochronem, falowe loty szybowcem i lotnią, kajakowe spływy górską rzeką, rajdy konne, motorowe, rowerowe, czy żeglowanie (Kurs na jachtowego sternika morskiego) po Jeziorze Czorsztyńskim. Wypoczynek po dniu obszernym wrażeń zapewnia tanie noclegi nowy targ. Do atrakcji Nowego Targu należą targowiska czwartkowe, które tak rozrosły się w zeszłych latach że odbywają się również w weekendy. Obecnie to nie wyłącznie targowica podhalańskich górali, lecz rozległy plac handlowy dla innych nacji. Handluje się wszystkim, nie wyłącznie atrakcyjnymi nowotarskimi kożuszkami.

Oscypek, czy bryndza to specjały, które dzięki podhalańskim bacom cieszą się popularnością nie tylko wśród lokalnych miłośników dobrej kuchni. Oscypkowy trakt wokół stolicy Podhala to dziewięć bacówek, z większości jakich można przywieźć nie tylko prawdziwy owczy bundz, bryndzę, lub oscypka, ale też niezatarte wspomnienia pejzaży rozciągających się z pastwisk zlokalizowanych na południowych zboczach Gorców. Północne tereny Nowego Targu stwarzają idealne warunki do uprawiania górskiej turystyki rowerowej. Wysoko położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nie lada frajda dla sympatyków rowerów górskich.


zabiegi w hotelu SPA
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Główną atrakcją szlaków rowerowych są bez wątpienia wspaniałe walory widokowe. Praktycznie z każdego punktu roztaczają się cudowne pejzaże na Nowy Targ i na cały masyw Tatr. Po odpoczynku jaki oferuje hotel Nowy Targ powinno się udać się na ścieżkę edukacyjną, jaka gwarantuje zobaczenie rzadkiego torfowiska wysokiego, również żyjących tam zwierząt i roślin. Ścieżkę o rozciągłości 610 metrów można zwiedzić piechotą, bądź rowerem. Wyjątkową atrakcją jest taras widokowy na kopułę torfowiska z możliwością zwiedzania przez osoby na wózkach inwalidzkich.