Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Urlop na Dolnym Śląsku – zamki i inne atrakcje

W naszym kraju nie brakuje zakątków, które znakomite są na spędzenie kilku wolnych dni bądź wakacyjnego urlopu. Wyszukanie takich miejsc nie jest jakimkolwiek trudem. Duża większość regionów Polski prowadzi już akcje reklamowe, które mają za zadanie przybliżenie wyjątkowego piękna, jakie można tam spotkać. Jednym z takowych regionów jest Dolny Śląsk.


Bolesławiec, rynek z ratuszem
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
Wakacje na Dolnym Śląsku bez wątpienia przypadną nam bardzo do gustu, gdyż tam spotka nas wiele atrakcji kulturowych i rozrywkowych.

Wakacje Dolny Śląsk powinniśmy zacząć się w pierwszej kolejności od głównego miasta tego regionu, (Noclegi na dolnym Śląsku) a mianowicie Wrocławia. Jest to jedno z zdecydowanie najszybciej rozwijających się miast Polski. To tutaj właśnie znajduje się jeden z 4 stadionów, który był wielką areną rozrywek piłkarskich Mistrzostw Europy, które organizowaliśmy rok temu. Po tej piłkarskiej imprezie pozostała znakomita baza turystyczna, która czeka na turystów. Hostele a także hotele z całą pewnością będą więc dobrze przygotowane na nasze przybycie. Godna zobaczenia jest Wyspa Słodowa, która położona jest na Odrze. Jest to świetne miejsce na spacer a także podziwianie uroków samego Wrocławia. Tutaj będziemy mogli wstąpić do ca najmniej kilki kościołów.

Na pewno posłuży Ci istotna witryna z detalami, które dotyczą zamieszczonego tutaj tematu. Nie ociągaj się zatem i kliknij w podany niżej link.

Właśnie we Wrocławiu czeka na nas duże udogodnienie w formie karty turystycznej. To dzięki niej jest możliwe wejście do 121 ośrodków kulturalny, sportowych oraz rozrywkowych.

Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
Wakacje na Kujawach również mają swój urok, który bez dwóch zdań warto poznać. Kujawy przez długi czas były niedoceniane przez globtroterów, którzy woleli udawać się jedynie do większych nadmorskich kurortów. Teraz jest już inaczej. Na obszarach wchodzących w region Kujaw mamy do dyspozycji coraz więcej miasteczek, które położone są nad pięknymi jeziorami. Rozkwit bazy turystycznej jest na Kujawach niezwykle widoczny.

Jeśli ktoś interesuje się sztuką architektoniczną okresu romańskiego powinien przyjechać na Kujawy bezwarunkowo. Tam będzie mógł poznać wiele budowli w tym właśnie stylu. Przez Kujawy biegnie także jeden z bardziej urokliwych szlaków, jakim jest Szlak Piastowski. Region Kujaw to miejsca, które powiązane są także z kultem religijnym. To tutaj są miejsca pielgrzymek takie jak Markowice czy Kalwaria Pakoska. A więc jeżeli jeszcze Kujawy są Ci nieznane, już dziś zaplanuj wakacyjny czas w tym jakże bajecznym regionie Polski.