Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Borelioza – dolegliwość wywołana przez ukąszenie kleszcza, także przez niego transportowana.

Udając się na wycieczkę do lasu koniecznością jest staranne przyszykowanie się do tego. Więc co należy zabrać ze sobą . Właściwy ubiór jest to istota, doskonałym rozwiązaniem są dresy jak i adidasy.

Albowiem liście drzew jest to dogodne miejsce dla wszelkiego typu owadów trzeba asekurować także swoją głowę przez włożenie czapeczki z daszkiem albo chustki. Jak wiadomo drzewa w lesie będą doskonałym środowiskiem naturalnym dla kleszczy. A te dla ludzi będą tymczasem niebezpieczne.

Po zakończonym spacerze w lesie trzeba bardzo starannie sprawdzić miejsca, w jakie kleszcze najszybciej są w stanie się wpić. Owymi miejscami są miejsca za uszami, szyja a także okolice intymne. Dlaczego jest to tak ważne? A więc kleszcze mogą spowodować bardzo trudną chorobę zwaną borelioza.

Ten bardzo użyteczny tekst (https://plock.centrumdemed.pl/) opisuje analogiczną tematykę, co tekst, który teraz widzisz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij tu!

Czym się charakteryzuje a także w jaki sposób jest w stanie się z niej kurować? Borelioza jest chorobą spowodowaną przez ukąszenie kleszcza. Przede wszystkim objawy będą podobne do grypy, czyli wysoka temperatura, ból gardła czy głowy, tiki mięśni a także sporo innych. Choroba kształtuje się przez kilka tygodni (od jednego do trzech) od chwili gdy kleszcz ukąsi.

przejdź do strony
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Leczenie owej przypadłości jest bardzo trudne oraz długotrwałe. Niekiedy kuracja obejmuje nawet półtora roku (tyle trwa w najgorszych przypadkach) tymczasem przeważnie leczenie trwa parę tygodni. Leczenie będzie to przede wszystkim antybiotykoterapia, czyli podawanie antybiotyków przez określony czas. Głównie leczenie antybiotykami odbywa się przez kilkanaście dni, gdyż podawanie tego typu leku może powodować ubytek na zdrowiu pacjenta. Od czego zależny jest okres podawania antybiotyku - przekonaj się. A więc zależny będzie on od fazy boreliozy jak i okresu, w którym została ona zdiagnozowana u pacjenta.



Naturalnie każdy traf zachorowania jest różny, dlatego konieczne będzie stwierdzenie indywidualnych dawek oraz czasu podawania antybiotyku pacjentowi. Jak można zauważyć borelioza będzie to choroba, z jaką należy jak najżwawiej zacząć walczyć. Dzięki szybko podjętym postępowaniom można w dużym procencie skrócić czas terapii antybiotykowej, jak także czas całego leczenia tejże choroby. Boreliozy nie można ignorować, bo może spowodować śmierć pacjenta.