Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Bez zwierzaków domowych w mieszkaniu jest smutno

Dom bez zwierząt jest jakiś dziwny, brakuje w nim duszy. Dom bez psiaka czy kotka nie posiada w sobie pomyślnej atmosfery, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który właściwie wszyscy nosimy w sobie, nie ma również bezmiernego przywiązania (zwłaszcza psiaki, choć kociarze powinni się oburzyć). Zanim jednak zadecydujemy, że jednak chcemy mieć zwierzaka miejmy na uwadze, ażeby wybrać dobrze. Kotek a może piesek? Która rasa? To wszystko należy szczegółowo przeanalizować.


piesek
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Jeśli pragniesz przyjaciela i nie rościsz wobec niego zdecydowanych treserskich planów najbardziej trafnym wyborem będzie najzwyklejszy kundel. Tak się składa, że tego typu psy to bardzo przywiązani do człowieka, wdzięczni towarzysze życia. Najlepiej jak weźmiesz takiego pieska ze schroniska, bo jest tam dużo biednych psów, które bardzo czekają na własne mieszkanie. Jak wynika ze sprawozdania osób, które skorzystały właśnie z takiej możliwości „schroniskowe” psy są niesamowicie wierne, traktują swojego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako istotę najważniejszą w swoim życiu.

Sporo osób wybiera jednak na psy rasowe. To jak najbardziej ciekawy wybór, bo ras jest bardzo dużo, więc każdy odnajdzie psiaka dla siebie.

Czy ten wpis wciągnął Cię bez reszty? Jeśli tak, to sprawdź również inny niezły serwis (https://alpaki.pl/sprzedaz-alpak/), który ma nie mniej interesujące wiadomości.

Jednocześnie przed kupnem tego typu psa należy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Przykładowo, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest bardzo szlachetna, takie psy są piękne, dumne i rozumne, ale miejmy na uwadze, że są to również zwierzęta dość duże, uparte i twarde. Trzeba mieć do nich trenerskie podejście i to od samego początku, bo później możemy z takim psem nie dać rady. Szczenięta takich ras prezentują się niewinnie, jak małe misiaczki, lecz miejmy na uwadze, że wyrastają na pewne siebie, silne zwierzęta, na które działa stanowcza i właściwa tresura .

A może kotek? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie domu bez tych czarujących, acz wolnomyślicielskich zwierząt. Inni są zdania, iż są to zwierzęta samolubne, a nawet wredne. Warto podkreślić, że kot to nie pies, tak więc jeśli czekamy na posłuch i zupełne oddanie, to nie mamy co liczyć, iż kot nam to zapewni. Koty są urocze i (wbrew obiegowym opinii) bardzo się przyzwyczajają, lecz jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi dyrygował. Chodzą swoimi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (wejdź na stronę).