Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kierunek Warmia i Mazury, czyli gdzie zaplanować urlop w krainie tysiąca jezior

Tegoroczne wakacje to świetny pretekst do tego, by zwiedzić północno-wschodnią część naszego kraju, czyli województwo warmińsko-mazurskie, inaczej zwane krainą tysiąca jezior. Tak naprawdę, na Pojezierzu Mazurskim jezior znajduje się sporo więcej. Ale co warto zobaczyć, gdzie pojechać?
Jezioro, Mazury
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością wielka liczba zbiorników wodnych wabi wielu zwolenników wypoczynku nad wodą oraz miłośników sportów wodnych. Oprócz jezior, w tym zakątku kraju znajdziemy również inne miejsca warte zobaczenia. Branża turystyczna stanowi prężną gałąź gospodarki regionu i jest bardzo rozwinięta, więc każdy znajdzie ofertę dla siebie. Dla osób, które preferują wypoczywanie na łonie natury, można zaproponować by zatrzymały się w mniejszej miejscowości mniej obleganej przez urlopowiczów. W ten sposób lepiej będą mogły obcować z naturą, a jednocześnie lepiej poznać lokalne tradycje i kulturę ludową.W regionie znajduje się dużo atrakcji. To właśnie tam znajduje się niewielka wieś Grunwald znana każdemu Polakowi z historycznej bitwy, w której to w 1410 roku wojska polsko-litewskie rozgromiły Krzyżaków. Jest to niezwykła atrakcja dla amatorów rycerstwa, szczególnie 15 lipca w czasie corocznej inscenizacji bitwy, na której można zobaczyć liczne bractwa rycerskie nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.praktyczne materiały apartamenty rowyNa miłośników trochę bardziej współczesnych nam militariów czeka tak zwany Woflsschanze, czyli kwatera główna Hitlera. Sukces naszego pobytu w dużej mierze jest zależny od komfortowego hotelu Planując wakacje trzeba przeprowadzić mały rekonesans.

hotel
Author: Elsie Hui
Source: http://www.flickr.com
Wpiszmy do wyszukiwarki hasła: „hotel Olsztyn” albo „hotele Olsztyn”. Za sprawą tego sprawdzimy, które oferty są najciekawsze. Dzięki frazie „Hotel Olsztyn” będziemy mogli porównać ze sobą ceny oraz komfort pokoi. Jeśli nie znajdziemy rozwiązania, jakie spełni nasze oczekiwania, wpiszmy do sieci hasło: „hotele Olsztyn”. Powinno pojawić się więcej atrakcyjnych ofert. Skrupulatnie przeanalizujmy każdą z nich. Jeśli wybieramy się na urlop z dziećmi, wówczas musimy zadać o to, by hotel posiadał atrakcje dla najmłodszych, np. plac zabaw, zjeżdżalnie, trampolinę, itd. W wypadku, gdy zależy nam na pełnym spokoju, zdecydujmy się na SPA. Natomiast jeśli chcemy odwiedzić okoliczne kluby lub dyskoteki, postawmy na hotel - zakopane ekskluzywny hotel w środku miasta. Nie zapominajmy o tym, że na wakacje zazwyczaj możemy sobie pozwolić raz w roku. Wszystko więc powinno być idealne!