Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Nic czasami nie daje takiego szczęścia jak pies

Mastif tybetański, albo inaczej pisząc tibetan mastiff, zgodnie z iście encyklopedycznego motywowania to rasa psów kategoryzowana dogrupy molosów w typie górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do spędzania zwierząt a także do stróżowania.
Panuje wiele nieścisłości na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn takiego stanu powinniśmy poszukiwać w tym, że Tybet przez lata znajdował się w dość znacznej izolacji od pozostałych skupisk ludzkich, więc prawda nie do końca jest poznana. Można jednocześnie zaprezentować najbardziej zgodne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), oznacza psa „trzymanego na uwięzi”. Taki zwrot dosyć celnie oddaje użytkowość tego zwierzęcia. W nocy bowiem strzegł on zwierząt usługi weterynaryjne wrocław hodowlanych, zaś w okresie dnia musiał być przywiązywany, ponieważ potrafił być niezwykle agresywny (kliknij tutaj). Arystoteles przykładowo wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny persów.

Szczeniaki mastifa tybetańskiego są czworonogami o niesamowicie dynamicznym charakterze, przejawiające tendencję do hegemonii. Jednakowoż, są to naprawdę przyjazne i skore do zabawy psy. Nawet po dłuższym czasie wychowania, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na frajdę. Jeśli godnie podejdzie się do hodowli oraz wychowywania tego czworonoga, może on być bardzo spokojnym zwierzakiem, dostosowującym się do komend, odważnym oraz dyskretnym towarzyszem życia.

Tibetan mastiff
Author: Andrea Arden
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia rasa tibetan mastiff to jedna z najbardziej inteligentnych oraz najbardziej bystrych ras piesków, nieczęsto przejawiającej zachowania agresywne, chociaż jest to jednakowoż rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na prawdopodobne niebezpieczeństwo. Powinno się więc sprawić sobie takiego psa, naprawdę może on okazać się doskonałym oraz lojalnym towarzyszem. Na pewno spełni on pokładane w nim nadzieje, prawdziwego towarzysza znajdą w nim ludzie harmonijni, jak i bardziej porywczy. Mastif umie naprawdę kochać, ale i obronić, więc pamiętajmy o tym, kiedy już zdecydujemy się na jego zakup .