Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Bardo: spływ pontonami, czyli najlepszy sposób na świetną zabawę

Często podczas wakacji zastanawiamy się, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas. Oczywiście doskonale sprawdzi się każda aktywność na powietrzu, perfekcyjna będzie także taka forma rozrywki, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszelkim temu podobnym oczekiwaniom wychodzi spływ pontonowy w Bardzie.
Grupowe spływy to rzeczywiście świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi, dobry nie tylko dla dorosłych, lecz także najmłodszych. Spływ odbywa się na przełomie Nysy Kłodzkiej. Stopień trudności tej rzeki jest określany jako najłagodniejszy, dlatego też już dzieci w wieku przedszkolnym mogą udać się na takiego rodzaju wycieczkę. Absolutnie nie należy się tego obawiać, ponieważ wraz z dziećmi płynie wykwalifikowany instruktor. Czy spływ Bardo jest naprawdę korzystny także dla dzieci? Jak najbardziej! To nie tylko sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Dzięki takim rozrywkom najmłodsi rozwijają się.dzieci
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Głównie pomaga to w oswojeniu się z wodą, lecz nie wolno zapominać, że to doskonały sposób na naukę pracy zespołowej. Dodatkowo dziecko poprawia swoją koordynację ruchową. W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają w domu przed komputerem. Aktywność na świeżym powietrzu na pewno pomoże w dotlenieniu. To bardzo ważne.

Opublikowane w tym miejscu artykuły są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę Pojemniki ogrodowe, na której znajdziesz zbliżone tematy.

Należy jednak mieć świadomość, że spływ nie jest wyłączenie rozrywką dla dzieci. Osoby dorosłe na pewno także spędzą przemiły czas. Pontony do świetny sposób na przykładowo imprezę integracyjną w pracy. Wtedy spływ można uczynić bardziej atrakcyjnym, dodając różne gry, m.in. wyścigi lub slalom. Z ich pomocą pracownicy zintegrują się i nauczą pracy zespołowej. Jak przygotować się do spływu pontonem w kotlinie kłodzkiej?

Zdecydowanie warto odpowiednio wcześniej wynająć miejsca, szczególnie jeżeli planujemy udać się do Barda latem. Nawet lekki deszcz nie jest przeszkodą w spływaniu, należy jedynie nałożyć strój pasujący do takich warunków atmosferycznych. Buty muszą być wiązane, spinane na rzepy, ewentualnie sandały. Należy pamiętać, że prawdopodobnie przemokną.
grill
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Sam spływ trwa mniej więcej 2,5 do 3,5 godziny. Jeśli weźmiemy pod uwagę także czas dojazdu i formalności - mniej więcej 5 do 6 godzin. Na początku przyjeżdżamy do Barda, gdzie dostajemy sprzęt, po czym jedziemy do miejscowości Młynów. Tam organizowane jest krótkie szkolenie i przedstawiane są zasady bezpieczeństwa. Długość trasy to 15 kilometrów.

Przypływamy wówczas do Barda, gdzie oddajemy sprzęt. Na przystani mamy możliwość zorganizowania ognisko lub grilla i kontynuować zabawę. W dodatku miejscowość posiada bazę noclegową, w związku z tym pozostanie na noc nie jest nawet najmniejszym problemem.