Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Szczęśliwy pies to ułożony pies

Każdy z nas marzy o tym, aby jego pies był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie rzeczy widzimy niestety tylko w kinie, a o to, aby nasz pies był idealny lub chociaż przypominający ideał zachowania, jego pan musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.
Author: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Wiedzmy, iż pies nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a po prostu robi to, na co mu zezwala właściciel, z tej przyczyny naszą powinnością jest pokazać mu, jakie postępowanie chwalimy i nagradzamy, a jakich bezwzględnie nie tolerujemy. Chwalenie zachowań pożądanych służy temu, iż pies straci zainteresowanie swymi „wybrykami”, przez co staje się nie tylko posłuszny, ale jest bardziej z nami związany. Wielką bolączką świeżo upieczonych właścicieli czworonogów jest to, iż pies spuszczony ze smyczy...zwykle ucieka. I nie ma też się co dziwić, skoro w koło jest tyle interesujących rzeczy. Ale nawet w takich momentach, pies musi być zdyscyplinowany i wrócić do właściciela, jeśli zostanie przywołany. Wówczas, można posłużyć się obrożą elektroniczną, a raczej efektami jakie uzyskamy poprzez tresurę z nią.Obroża elektroniczna to zrozumiały dla psa komunikat. Gdy nie posłucha komendy, poczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży. Dobrych firm zestawy z elektroniczną obrożą posiadają również możliwość ostrzeżenia przed impulsem. Ostrzeżeniem takim może być wibracja obroży tudzież dźwięk wydobywający się z obroży elektrycznej. Jeżeli właściwie wychowamy pupila, będzie on świadom jakie jego zachowania nam się podobają a jakie nie. W wychowaniu psa powinniśmy zachować konsekwencję i nie chwalić gdy nie wykonał zadania.


Nie zapominajmy, pies (sprawdź koniecznie - hurtownia dla zwierząt maxy) szczęśliwy to pies właściwie wychowany. Bez stanowczo wytyczonych granic, do jakich może się posunąć, pies czuje się źle. Nie miejmy nadziei, że nic się nie stanie jeżeli czasami przymkniemy oko na zasady i pozwolimy mu spać na jednym łóżku. Przesadna zażyłość może przynieść zgubne skutki, albowiem widząc naszą uległość pies dąży do dominacji. Objawiać się to może niepodporządkowaniem się, a nawet agresywnym zachowaniem.