Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kres książki papierowej czy może nowe otwarcie? Jak pojmować zmiany w tej dziedzinie?

Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. W przeszłości nic nie zapowiadało, że wszystko gwałtownie się zmieni, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą kupować przed ekranem komputera. Taką zmianę przyniósł internet. Jest to wygodne, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć z brakiem obcowania z danym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po uprzednim dotknięciu i pooglądaniu książki. Teraz kupuje się w mgnieniu oka, jednym kliknięciem.

książki
Author: Marco
Source: http://www.flickr.com
Ktoś powie, co w tym złego? może i nie. Skoro ktoś kupuje książkę to i tak dobrze, szczególnie, gdy przyjrzymy się poziomowi czytelnictwa w Polsce na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tej materii pozostaje jednak inny problem: nie samo kupno książki, lecz to, że miejsca, gdzie aż pachniało książkami powoli upadają. Dzieje się tak, gdyż łatwiej przenieść każdy interes do internetu. Nie wymaga to wynajmu lokalu, do którego będą przychodzili klienci?

Wystarczy zbudować ładną stronę, zatroszczyć się o promocję, wynająć magazyn burda czasopismo lub duże mieszkanie, gdzie będziemy składować książki i można rozpocząć sprzedaż. Kolejny problem to tak zwane książki elektroniczne. nie zdążyły się jeszcze dobrze ulokować na rynku księgarskim, jednak to, że tak będzie wydaje się tylko kwestią czasu. Czy wtedy książki drukowane odejdą do lamusa, a księgarnie zostaną zlikwidowane. Na szczęście, tak się nie stanie, o czym świadczą ostatnie wydarzenia. tradycyjne książki jeszcze długo będą cieszyć się powodzeniem, gdyż nawet jeśli książki elektroniczne (przykład: poznaj szczegóły) cieszą się coraz większym powodzeniem, to jednak dla wielu osobom tradycyjne wydanie jest esencją prawdziwej literatury. Jeśli chodzi o książki, każdy znajdzie coś dla siebie, przykładowo - nauki humanistyczne i społeczne.

Jeśli chodzi o księgarnie toprawdą jest, że ich liczba się zmniejsza, zaś coraz więcej powstaje księgarni internetowych. To z jednej strony na pewno dobra wiadomość dla klientów, gdyż taka ilość to też większa konkurencyjność, czyli lepsze cen. Z drugiej zaś strony, rodzi to problemy, ponieważ przez to, że jest coraz mniej księgarni tradycyjnych człowiek traci kontakt z książką. Nie może po prostu wejść z ulicy, by zapoznać się z jakimś wydawnictwem. Zamiast tego, otwiera komputer i klika.