Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Dla ludzi lubiących naturę Polski

O tym, że czasami trzeba odprężyć się i oderwać się od powszedniego trudu, nie trzeba nikogo przekonywać. Czasem wystarczy wyjazd na weekend, aby wypocząć i nabrać siły do wytężonej pracy. Większość Polaków wyrusza na urlop na Mazury, albo nad morze. Są również wielbiciele górskich wędrówek, niemniej urokliwych i nadal nieodkrytych zakątków polskiego kraju jest więcej i należałoby odwiedzać nowe, atrakcyjne i jednakowo piękne lokalizacje.
Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
Baza krajoznawcza w Polsce jest coraz lepsza i coraz więcej posiadaczy pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych zamieszcza własne propozycje w Internecie. Serwisy zadedykowane wypoczynkowi w Polsce przekażą nam wszelkich pomocnych wiadomości. Wystarczy jedynie wybrać miejsce, jakie pragnęlibyśmy odwiedzić. Dla osób kochających naturę, świetną przygodą może okazać się odwiedzanie dziesiątek wysepek w sąsiedztwie Świnoujścia. Pełno tam traktów i to nie tylko pieszych, ale także rowerowych i kajakowych. To żywy raj nie tylko dla fanatyków pierwotnej natury, lecz również fotografików.

Podróż na urlop, lub wypad weekendowy, można też zaplanować do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to jeden z niezwykle tajemniczych regionów w naszym kraju, czarujący wędrowców doskonałymi widokami i różnorodnością atrakcji. Wielbiciele przechadzek będą zachwyceni Doliną Prądnika, jaka znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym, zaś badacze przeszłości powinni odwiedzić renesansowy zamek w Pieskowej Skale.Teraz znajduje się tu muzeum, jakie jest możliwość zwiedzać praktycznie przez cały rok. Własne miejsce znajdą miłośnicy wspinaczek. Białe ostańce są wręcz wymarzone dla mniej biegłych osób, chociaż i wytrawni wspinacze sprawdzają tutaj swoje umiejętności. Do wspinaczki dopasowano nie tylko indywidualne skały, lecz także całe pasma.


nad polskim jeziorem
Author: Joeri Mages
Source: http://www.flickr.com
Często w jednym miejscu można odnaleźć sporo tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Poszukujesz szczegółowych treści, żeby pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy do kolejnego tekstu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Osoby, które wolą eskapady rowerowe, mogą zdecydować się na eskapadę jedną z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce, Szlaku Orlich Gniazd. W zależności od pasji, każdy może wyjechać w takie miejsce, które je zachwyci.