Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wiedza to potęgi klucz – stara zasada, która stale się sprawdza. Dzięki wiedzy korzystniej sobie radzimy w życiu

Są tacy ludzie, którzy łakną wiedzy, mogli by ją jeść w nocy i w dzień. Wiedza bowiem ogromnie wzbogaca, stwarza w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze głowy na świat, na to, co istotne. Gdy mamy w sobie empatię, osiągniętą przy pomocy wiedzy, to łatwiej odszukać nam najlepsze wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy uważają, że nie opłaca się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To oczywista nieprawda.

w bibliotece
Author: Kelvin
Source: http://www.flickr.com
Są też osoby twierdzące, że osoby opanowujące nowe wiadomości mają problemy natury emocjonalnej. To jasne, przecież w każdej grupie ludzi, u różnych osób, z różnych krajów takie rzeczy mają miejsce. I u ludzi bardzo inteligentnych i trochę bardziej ograniczonych.

Dzisiaj niełatwo jest wyszukać istotnie nieszablonowy serwis. Jeżeli odczuwasz analogiczny dylemat, to zalecamy ten serwis (http://www.e-hunter.pl/kamizelka-odblaskowa-dla-psa-hunter). Są tam zamieszczone emocjonujące kwestie.

Być może objawy tego są inne, to jest zależne od charakteru, wychowania, środowiska i wielu, wielu innych czynników, więc nie ma sensu roztrząsać tej sytuacji.

Takie gadanie jest niesprawiedliwe i głupie, albowiem książki się czyta z tego względu, że się je lubi (atrakcyjne propozycje: ). Identycznie jest, gdy wybieramy się do kina czy teatru to dlatego, że chcemy zobaczyć coś ciekawego, coś co co nas wzbogaci i zrelaksuje. Są to więc wyjątkowo ważne kwestie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto myśli inaczej, nie opłaca się z nim dyskutować. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, choć on od zawsze twierdził, że „nie”. Tak długo robił to, aż jego nazwisko zmieniło się na „nie”. To luźna przenośnia, ale tylko pokazująca do czego prowadzi nas płytka wiara we własne, trwałe ugruntowane opinie i przesądy. Nie jest to zbytnio obiektywne ani racjonalne, lecz mówione na prawo i lewo.

Dla ludzi, którzy lubią opanowywać nowe rzeczy tacy ludzie też są ciekawym materiałem do analizy, na przykład - książki o tematyce medycznej. Zamiast ich krytykować warto im się przyjrzeć, dlaczego są tacy, co warunkuje ich postępowanie i tak dalej. Czasami takiej wiedzy nie odnajdziemy w księgarni, tylko obserwowanie tutaj ma jakąśsensowną rolę. Tak więc pozyskiwanie wiedzy to nie tylko czytanie książek, lecz także obserwacja, własne poznanie, ogarnianie życia w całej rozciągłości, wraz z wszystkimi wadami zaletami.