Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Czym jest harcerstwo, na czym polega udział w takiej organizacji? Jak zostać harcerzem?

Co można robić w harcerstwie? Jesteśmy w stanie wybierać się na wycieczki, różne biwaki, zloty i obozy. Jesteśmy w stanie nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, jak posługiwać się mapą oraz kompasem, jak tropić i nie dać się złapać, budować prycz oraz stelaż, zapoznać się z alfabetem Morse'a i zaznajomić się z szyframi, a także jak się odpowiednio nimi posługiwać, ale też jak udzielać pierwszej pomocy, poradzić sobie samemu w lesie i co jesteśmy w stanie przyrządzić z puszczańskich przysmaków.
harcerstwo
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością poznasz ludzi, jakich wartości moralne przez długi okres nie uległy zmianie, natomiast w ich życiu społecznym najistotniejsze są duch przyjaźni oraz przygody. Najprawdziwszych przyjaciół znajdziesz właśnie w harcerstwie. (podstawowe wyposażenie: Busola) Bardzo magiczne jest ognisko, które łączy wszystkich harcerzy i harcerki, oraz wyjątkowy klimat, jaki można poczuć tylko w takim momencie. Większość ludzi nie wie, iż harcerstwo w naszym kraju jest nieco inne niż skauting, który jest bardzo popularny w innych krajach. Skauci bardziej skupiają się na poznawaniu Ziemi, a harcerze na duchu przygody, przyjaźni i niepodległości narodowej. Nasi harcerze zrzeszają się w związki, które odróżniają się od siebie metodą oraz sposobem wychowania religijnego.ZHR, ZHP (czyli Związek Harcerstwa Polskiego) i SHK "Zawisza" (czyliStowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza") istnieją na terenie całej Polski, stąd nie trzeba ich specjalnie szukać. Na pewno znasz choć jedną osobę, która do nich należy. Są także związki funkcjonujące tylko w wybranych regionach, tak więc automatycznie ich członków jest mniej i trudniej do nich trafić. Jak już wybierzesz się na pierwszą zbiórkę i dojdziesz do wniosku, że jest to coś, co ci się bardzo podoba, to spytaj rodziców o zgodę pisemną.
harcerstwo
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Oni przede wszystkim powinni być poinformowani o twojej działalności w harcerskim życiu. Ważny jest też kontakt bezpośredni przykładowo z zastępowym albo drużynowym. Dlatego nie zapomnij podać swojego numeru tel. i poprosić o numer telefonu zastępowego. Pamiętaj, że harcerstwo jest bezpłatne, bo to forma działania społecznego. Jeśli ktoś będzie domagał się od ciebie wielkich sum, na pewno nie jest harcerzem. Wiadomo, zbierane są drobne składki, lecz nie wynoszą one więcej niż pięćdziesiąt złotych na rok. Akcesoria harcerskie można kupić w specjalnych punktach, jak składnica harcerska.

Przeglądnij naszą stronę. Masz możliwość przeczytać na niej następne interesujące posty. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej informacji na podobny temat.

Możemy tam kupić wszystko czego potrzebuje zaawansowany harcerz. Przykładowe akcesoria do przejrzenia: zajrzyj tu.