Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Najlepszy czas na pójście do muzeum

Urlop to najlepsza pora na to, aby nadgonić wszelakie zaległości kulturalne. Przypomnijmy sobie, kiedy ostatnio byliśmy chociażby w kinie, operze, teatrze lub operetce. Dawno temu, zgadza się?
pokazy akrobatyczne
Author: Sheila Sund
Source: http://www.flickr.com
Stopień czytelnictwa w naszym kraju z roku na rok się zmniejsza. Książki oglądamy tylko w księgarniach. Zamiast kina decydujemy się na naiwne filmiki w sieci. Kotki są przecież takie śmieszne! Ale czy to nam zupełnie wystarcza? Wszelkie pokazy artystyczne są jak najbardziej pożądane. Bez względu na to, czy preferujemy kulturę niską czy wysoką. To ona rozwija nasze horyzonty. Za jej sprawą staniemy się bardziej interesującymi kompanami do polemiki. Lipiec to czas dużej ilości przeróżnych wydarzeń kulturalnych i ciekawych festiwali. Przy okazji wymarzonego relaksu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką dziedzinę sztuki wybierzemy, z pewnościąznajdziemy coś najwłaściwszego dla siebie. Amatorzy muzyki będą mogli wybrać się na jakiś koncert. Poznając nieznane dotąd miasto, udajmy się do galerii sztuki, by podziwiać dzieła lubianych artystów. Takie pokazy artystyczne, to naprawdę doskonała rozrywka dla duszy!Tego lata szykuje się także kilkanaście ciekawych premier kinowych. Wyjście na seans to ledwie godzina czy dwie, ale niesamowite wrażenia pozostaną na długi czas. Czasami dają nam do myślenia i pozwalają spojrzeć na problem z zupełnie nowej perspektywy. Za ich sprawą otwieramy się na innych ludzi i stajemy się bardziej tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się na miejscu bohatera z dużego ekranu. Na moment chcemy być nimi. Jesteśmy bardziej empatyczni. Obcowanie z różnymi dziedzinami kultury nie tylko poszerza światopogląd. Pozwala również bardziej otworzyć się na pozostałe osoby. Co więcej – jest idealną okazją do realnego zapoznania nowych przyjaciół. Pokazy artystyczne to coś więcej niż jedynie moment. To przede wszystkim czas zainwestowany w swoje człowieczeństwo. Wówczas możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” albo „Jaki jest mój życiowy cel?”. Obcowanie ze sztuką powoduje, iż stajemy się bardziej wrażliwi na krzywdę innych ludzi. Z tego powodu musimy znaleźć nieco czasu na nadgonienie wszelkich zaległości w dziedzinie kultury!