Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób poprawnie pielęgnować futrzaka

Świat bez mruczków musiałby być zły. Wielu ludzi nie może żyć bez kotów i to nic dziwnego. Kot racze nie jest tak mocno przywiązany do właściciela jak pies, nie respektuje rozkazów, jest krnąbrny, czasem coś podrapie (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to mruczka da się kochać.
Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
A kotki są nam znane od wieków. Gdy wystartowały prace archeologiczne nad Nilem, odkryto mnóstwo malowideł, na których były przedstawione wizerunki kota. Znaleziono też dużo zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do dziś nie znaleziono żadnej staroegipskiej kuwety, ale wykopaliska ciągle trwają.

Teraz czas na kolejną historyjkę związaną z mruczkami. W pewnym ośrodku dla starszych ludzi w Ameryce żył kot, który potrafił trafnie przewidzieć zgon któregoś z pacjentów. Mruczek kładł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot po jakimś czasie został znaleziony nieżywy, ponieważ lokatorzy domu starców zaczęli się go niezwykle obawiać. Ta sprawa dowodzi, że człowiek zwyczajnie takich przepowiedni słyszeć nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż kot z opowieści został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z siłami diabelskimi. Od wieków mruczki były pupilkami wiedźm, a czarne koty do teraz symbolizują pecha. To okropny zabobon. Dokładne badania mówią, że kot wykazuje wielkie właściwości medyczne – umie znaleźć miejsce obolałe i położyć się tam, a jego ciepło i miłe mruczenie wpływa kojąco na chorego. Dużo więcej tego typu artykułów: blog
Siedemnastego lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli masz w mieszkaniu kotka, spraw mu prezent i podaruj mu tego dnia do degustacji jakiejś świeże, wyjątkowe karmy. W ten sposób okażesz futrzakowi, jak silnie go kochasz. Koty są o wiele mądrzejsze niż większość ludzi myśli, więc możesz posiadać pewność, że twój pupil załapie taki gest. Odpowiednim upominkiem na tę okazję mogą być także drapaki dla kotów – koty kochają takie konstrukcje. Tutaj więcej:


Source: