Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Opony od kuchni: czyli jak dobrać odpowiednie ogumienie do naszego samochodu i rozgryźć skomplikowane oznaczenia na oponach.

Każdy kierowca jest świadomy, iż wybór sprawdzonych opon, znacznie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zobaczmy, co jest ważne przy wyborze dobrego ogumienia.

Opona na feldze aluminiowej
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Opony zimowe kontra opony letnie. Opony zimowe kontra opony letnie – pierwsza kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę przed zakupem opon. Jak sama nazwa wskazuje, ogumienie zimowe stosuje się w zimie, natomiast ogumienie letnie w lecie. Zatem dwa razy w roku należy pamiętać o zmianie opon. Niektórzy poruszają się przez okres 12-stu miesięcy wyłącznie na oponach zimowych, jednak nie jest to dobra praktyka. Opony zimowe (więcej) są przystosowane do innych warunków pogodowych niż opony letnie.Znakomicie sprawdzają się na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Przykładowo zimowe opony Kormoran , są zbudowane w taki sposób, by podczas jazdy rozdrabniać, a następnie usuwać śnieg, który przedostaje się do zagłębień ogumienia. Dodatkowo opony zimowe mają lepszą przyczepność, dzięki czemu jazda jest zdecydowanie bardziej bezpieczna i komfortowa.

W przeciwieństwie od opon stosowanych w lecie, opony zimowe mają więcej krzemionki, która sprawia, że takie ogumienie jest bardziej elastyczne oraz miękkie i nie twardnieje w niższych temperaturach. Różnica nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale każdy kierowca czuje zmianę w podczas jazdy. Opony letnie są przeznaczone do używania głównie na suchych nawierzchniach. Z tego też względu – w odróżnieniu do opon zimowych – nie posiadają tak dużo lamelek, rowków i nacięć, przez co zdecydowanie lepiej przylegają do nawierzchni.

Oznaczenie opon Jeżeli jesteś kierowcą z pewnością zastanawiałeś się nie raz nad trudnymi do zapamiętania oznaczeniami znajdującymi się na oponach Twojego samochodu. Przypomnimy Ci, co kryje się za tymi znakami.

w jaki sposób rozszyfrować oznaczenie opon? Jeśli kupujesz ogumienie do samochodu, koniecznie musisz znać specjalne oznaczenia, dzięki którym będziesz w stanie zakupić stosowny produkt. Aby uprościć Ci zakup opon, objaśnimy Ci, co kryje się za wskazanymi symbolami, znajdującymi się za każdym razem na ogumieniu.
Co nam mówią konkretne symbole?
Niezależnie od marki ogumienia, które pragniesz nabyć – czy to będą na przykład opony Kleber albo opony Kormoran – musisz poznać rozmiar oraz datę produkcji ogumienia. Równie istotne jest to, czy opony mają nadaną homologację i do jakiej szybkości są przystosowane.

Wiele osób szuka interesujących faktów na ten temat temat. Dobrym pomysłem będzie odwiedzić nasz serwis. Rzeczywiście warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

I tak: litera H oznacza wskazaną prędkość, którą może rozwinąć auto. Znak E4 mówi nam, iż opona posiada europejską homologację. Charakterystyczna śnieżynka wskazuje na ogumienie zimowe. Litera R oznacza, że opona jest miękka, czyli przeznaczona do stosowania w samochodach osobowych. Jeśli chcemy sprawdzić rozmiar ogumienia znajdziemy go zawsze na bocznej krawędzi gumy.

Wybór odpowiednich opon jest szalenie ważny. Jeżeli będziemy kupować ogumienie w dobrym sklepie, możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanego sprzedawcy. Więcej na