Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak skompletować nie za drogi ekwipunek na podróż w góry?

Karkonosze, droga na Szrenicę
Author: Anna Więckowska
Source: Anna Więckowska
Nasze eskapady są coraz częstsze i coraz chętniej decydujemy się na przeżycie ekscytującej przygody. Jednym z najbardziej fascynujących sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest wyjad w nieznane, wspinanie się po górach i noce spędzone pod namiotem. Osoby kochające dreszcz emocji będący nieodzownym elementem takich wypraw, to często pasjonaci, którzy za nic w świecie nie zamieniliby spartańskich warunków na najbardziej luksusowy hotel. Jednak doświadczeni turyści dobrze wiedzą, że podstawą udanej wyprawy jest prawidłowe przygotowanie.

Kluczowym elementem, są buty trekkingowe (ciąg dalszy). Zazwyczaj wędrując po górach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną mocno obcierać nasze nogi albo przemakać. Nie dobrze dopasowane obuwie, może zepsuć nawet najbardziej atrakcyjną wypawę.
Górskie szlaki ze stromymi podejściami czy forsujące wędrówki po ciężkim terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe. Cholewka sięga nad kostkę i zapewnia właściwą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas chodzenia w nierównym terenie.

Wejdź na naszą stronę i czytaj również (https://www.spijtanio.eu/noclegi-zywiec) kolejne interesujące informacje na ten temat. W razie pewnych pytań z przyjemnością rozwiążemy wszelkie Twe zastrzeżenia.

Specjalistyczny sklep turystyczny, w którym znajdziemy profesjonalne obuwie i sprzęt górski, to np. The North Face.

Sklep turystyczny jest miejscem, które koniecznie musimy odwiedzić przed wyprawą. Podstawowym sprzętem, który musimy wziąć ze sobą na wyprawę, jest oczywiście namiot. Jego wybór zależy od jego przeznaczenia, czyli od tego, gdzie chcemy jechać i ile ludiz ma pomieścić. Niezależnie jednak od wielkości i przeznaczenia namiotu, kluczową sprawą jest jego stopień wodoodporności. Namioty, mają przede wszystkim zabezpieczać mieszkańców przed wilgocią, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej lub jedziemy własnym środkiem transporu, warto obejrzeć kuchenki turystyczne i zdecydować się na odpowiedni model. Gorąca kawa - kawiarnia Długa, Kraków - i ciepła strawa na zawołanie, znacznie uprzyjemnią nam wycieczkę.

Kolejnym elementem, który musimy ze sobą zabrać jest śpiwór. Jedną z najważniejszych cech, na jakie musimy zwrócić uwagę decydując się na zakup, jest jego forma. Ma to decydujący wpływ na jego objętość, co jest bezpośrednio związane z indywidualnymi potrzebami. Zewnętrzna część „worka do spania” zwykle uszyta jest z tkanin syntetycznych. Użycie syntetycznych materiałów gwarantuje lekkość i zapewnia ochronę przed zabrudzeniami, a w razie potrzeby śpiwory czyści się w prosty sposób.