Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

I w kolejną podróż. Czyli o ludziach, co bez przerwy podróżują

Istnieją osoby stale w ruchu, bardzo szybko przemieszczające się z miejsca na miejsca, bez momentu wytchnienia i refleksji. Takie osoby nie czynią tego z własnej woli, no może troszkę tak, w większości jednakowoż przypadków są przymuszani do tego typu działania przez okoliczności. To osoby, które pracują w wielu miejscach, przeskakują z jednego kraju do kolejnego, z jednego inny kontynent. Nie jest istotne, czy w trakcie nocy czy w dzień, lotniska, hotele zawsze stają przed nimi otworem.
Zwiedzanie miasta
Author: Isa Ruiz
Source: http://www.flickr.com
Ich drugi dom to bez wątpienia te ]samoloty oraz hotele. Czują się w nich jak w domu kumpli i przyjaciół. Nie odczuwają skrępowania, zajmują miejsce, jak we własnym samochodzie, znakomicie znają pilotów i obsługę wielu hoteli (tak się oczywiście zdarza, że wracają do tych samych hoteli, może to chęć ciepła?).

Poszukujesz następnego wpisu na prezentowany tu problem? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący artykuł bez cienia wątpliwości też uznasz za zajmujący.

Przywykli do takiego sposobu życia: lubią małe hotelowe mydełka, suszarki hotelowe, ręczniki, oryginalny zapach, jakiego nigdy nie poczują we własnym domu. Starają się nie narzekać, gdyż kto zobaczy przez życie tyle, co oni. Jedni siedzą w domu, inni podróżują po świecie. Oni są w tej drugiej grupie i powtarzają, iż są dzięki temu uprzywilejowani.

Czasami jedynie trochę doskwiera, kiedy rodzina jakaś obca, dom jakiś zimny i pusty, chociaż w hotelu przeważnie bywa dość przyjemnie. A po powrocie do domu, same trudności...Dorastający syn się nie słucha pytając się, gdzie ojciec podziewał wcześniej, to samo córka. Kiedy wreszcie udaje się złapać nic porozumienia dalej trzeba jechać, by znów się spotkać z „rodziną” z hotelu. Znów w drogę, pozdrawiają nas piloci, z jakimi często podróżujemy, oni też właściwie prowadzą tego typu życie, lecz są po innej stronie barykady – przewodzą tej grupie wszystkich biznesmenów, ludzi pracujących stale poza domem, w kolejną podróż, jak przywódcy stada.

Najkorzystniej mają Ci bez rodzin, gdyż nikt na nich nie czeka. Często te osoby nie planują żadnych poważnych związków, a jak już są z kimś w związku, to wybierają partnera, który prowadzi podobny tryb życia. Nie zamierzają się angażować, bo komu to potrzebne? Po co wylewać uczucia, jak zaraz wsiąkną w ziemię codzienności i nie zostanie po nich żaden ślad. Na emeryturze, zdają się myśleć, będziemy w stanie poskładać te wszystkie rozmowy i zamierzenia, jakoś je się ułoży, zbudujemy dom, stałe miejsce na ziemi, stały punkt odniesienia. Na razie nie, gdyż następny samolot zaraz będzie odlatywał.

Sprawdź też -