Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Gdzie możemy się wybrać na wakacje

Na ciekawe atrakcje turystyczne w Polsce nie można narzekać. Trudno pojąć więc ludzi, którzy nie wiedzą, jakie wspaniałe punkty w naszym kraju zobaczyć i preferują wyprawy zagranicę. Znane jest takie słynne powiedzenie „swego nie znacie, cudze chwalicie”. A przecież Polska to wspaniały kraj – można tu spotkać znaczną różnorodność natury i wielość zabytków z minionych wieków.Author: pink fish13
Dlaczego tak wielu Polaków udaje się do Maroka, skoro blisko jest piękny Bałtyk z złotymi plażami? Czemu jadą do Czech, skoro polski ma cudne? To miasto z wieloletnią historią może się pochwalić słynną dzielnicą staromiejską, na której są zlokalizowane liczne zabytkowe kościoły, kamienice i innego typu relikty. Poza tym w Toruniu zaprasza Planetarium, w którym multimedialne ekspozycje prezentują wiele frapujących wiadomości o eksploracji kosmosu. Turyści, którzy interesują się przeszłością Polski, bez wątpienia będą chcieli zwiedzić elementy po zamku Krzyżaków – Toruń długo należał do tego kiedyś potężnego zakonu.

Góry
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
O ile zaś dobrze poznałeś Polskę i teraz pragniesz pojechać za granicę, wybierz takie miejsce, które zagwarantuje ci moc wrażeń. Trafnym pomysłem na wczasy jest w Wiecznym Mieście trudno wymienić nawet w grubym przewodniku, opiszmy zatem te najbardziej warte odwiedzenia. Obowiązkowym punktem dla gościa musi być zobaczenie Koloseum, Forum Romanum i Watykanu. W tym najmniejszym na świecie państwie-mieście warto koniecznie wykupić zwiedzanie bogatego muzeum, w którym są bezcenne dzieła największym artystów świata. Warto także ujrzeć wszystkie zakamarki zapierającej dech w piersiach Bazyliki św. Piotra. Świetną przygodą dla każdego może być obejrzenie katakumb, w których odbywali nabożeństwa pierwsi chrześcijanie w okresie, gdy byli napiętnowani przez władze Cesarstwa Rzymskiego. Innym zabytkiem Rzymu jest Panteon, wyjątkowa świątynia wszystkich bóstw.

Author: Arek