Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W jakie miejsca najkorzystniej udać się na wczasy? Bez wątpienia Zakopane spełnia najbardziej ciekawe standardy w zakresie wypoczynku

Wisła to najistotniejszy ze wszystkich zimowych miasteczek w Polsce. Tu rok w rok na narty przyjeżdżają zwolennicy zimowego szaleństwa z całego kraju. Jednak nie tylko narciarze kochają Wisłę. To interesujący punkt wypadowy w Beskidach, co już wiele lat temu mogli przyznać miłośnicy pieszych wycieczek w góry.

Portal internetowy Ruszaj w Polskę
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Wisła to także miejscowość pełna interesujących zabytków oraz góralskiego folkloru. Liczne muzea oraz galerie zapewniają rozrywkę nawet osobom, którym nie chce się chodzić górskimi szlakami i którzy na stokupojawiają się niezbyt chętnie. Myślisz o interesującym miejscu na wyjazd? Nocleg w Wiśłe będą wspaniałym pomysłem. Sprawdź dlaczego - klik.

interesującym miejscem do odwiedzenia jest również Zakopane. Co bez wątpienia trzeba zobaczyć w tym cudownym miasteczku? Przede wszystkim tutejsze muzea. Słynna „Atma” oraz wille powiązane z słynnymi bywalcami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko ciekawe zabytki góralskiej architektury i dobre reprezentantki wysoko cenionego stylu zakopiańskiego. To muzea związane z biografiami, pełne osobistych pamiątek, dzięki którym ciekawiej można poznać tych, o których tak wiele uczono w szkolnych podręcznikach.

Interesującym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. W tym miejscu spoczywają ci najwybitniejsi mieszkańcy miasta. duża ilość znanych nazwisk sprawia, że ów mały cmentarzyk jest jedną z najistotniejszych nekropolii w Całej Polsce. Historia cmentarza zaczęła się w połowie XIX wieku. Od tego momentu pochowano tu wielu zasłużonych dla Podhala osób.

Nie wszystkiego dowiesz się się z tygodników. Jeżeli chciałbyś przeczytać o interesujących przypadkach odwiedź polecane www (www.astorhotel.pl/kontakt/) www.

Tu znajduje się m. in. grób znanego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, legendarnego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Leży tu także architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swe symboliczne groby mają na tym cmentarzu również Witkacy oraz założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski. Znane i znane osobowości a także wyjątkowe w swej formie nagrobki przybrane ludowymi świątkami dobrze świadczą o wyjątkowości tego miejsca.Innym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najsłynniejsza w naszym kraju skocznia narciarska. Jej projektantem był znany architekt Karol Stryjeński, a wielkie otwarcie obiektu nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku słynna skocznia otwiera niezwykłą kartę w dziejach polskiego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich sprawiają, że Zakopane zimą jest pełne życia.