Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak unikać dawania niechcianych prezentów?

Author: desi.italy
Kupowanie prezentów dla naszych bliskich i przyjaciół z różnych okazji to trudna sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy do perfekcji. O tym, jak nietrafione mogą być podarunki, przekonujemy się sami w momencie, kiedy otrzymujemy prezent na urodziny, Święta Bożego Narodzenia, czy z innej okazji. Nasze szafy stają się pełniejsze o nowe zestawy skarpet, majtek czy szalików, których nigdy nie założymy, a biblioteczki o albumy czy przewodniki, których nigdy nie weźmiemy do ręki. Nie łudźmy się więc, my na pewno również my obdarowujemy innych prezentami, które nie tylko nie sprawią im radości, ale okażą się im zupełnie niepotrzebne. Bez względu więc na to, czy ma to być prezent dla szefa, dla przyjaciela czy kogoś z rodziny, warto chwilę zastanowić się nad zakupem, żeby potem nie zobaczyć zaskoczonej miny obdarowanej osoby. Będziemy mieli ułatwione zadanie, jeśli dowiemy się wcześniej czegoś na temat upodobań osoby, którą zamierzamy obdarować.

Miłośnikowi muzyki możemy więc kupić płytę cenionego wykonawcy, dla fana sportu wybierzmy koszulkę w barwach klubu, któremu kibicuje, a pasjonatowi przyrody kupimy album z fotografiami rzadkich ptaków. Nie zawsze to się udaje. Są osoby, które zawsze kupują niemal identyczny zestaw dla każdego, na przykład butelkę dobrego alkoholu dla mężczyzny, a płyn do kąpieli dla kobiety, ale tego rodzaju prezenty mogą również nie zyskać uznania obdarowanych, gdy wyjdzie na jaw, że nasz mężczyzna jest zadeklarowanym abstynentem, a kobieta preferuje zupełnie inne zapachy płynów do kąpieli. Wybierając prezenty dla osób, których upodobań dobrze nie znamy, powinniśmy zachować dużą ostrożność i kupować rzeczy możliwie jak najbardziej uniwersalne.

Obecnie nasze zadanie jest o tyle prostsze, że pojawiło się wiele sklepów specjalizujących się wyłącznie w sprzedaży prezentów.

Gdy już przejrzysz ten tekst, to zerknij również na podobne witryny (https://radochygospochy.pl/marki/karl-hausmann), które zawierają nie mniej interesujące dane - one niesamowicie Cię zaabsorbują.

Możemy więc kupić w takim sklepie jakiś gadżet czy bibelot, który wprawdzie niczemu nie służy, ale będzie ciekawie wyglądał na półce, czy jakiś zabawny przedmiot, który przynajmniej wzbudzi wesołość w momencie rozpakowywania prezentu. Starajmy się jednak wyczuć poczucie humoru osoby, którą zamierzamy obdarować, bo największym koszmarem jest posądzenie o głupotę czy nawet wulgarność. Kupujmy też prezenty rasowe, bo lepiej dać wysmakowany drobiazg niż wielkie nic, które wywoła tylko zakłopotanie u obdarowywanego.


Author: B.S.