Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest związkiem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z amatorów wymienionych sportów powinien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a z pewnością nie będzie niezadowolony.
jezioro
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu

Tak jak narty wodne, identycznie i wakeboard opiera się na utrzymywaniu się na powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W takiej sytuacji jednakże deska jest jedna, całkowicie jak przy snowboardingu. W zależności od umiejętności pływaka (wakeboarder'a) sport ten może być wielce widowiskowy. Do holowania wakeboardera zastosować można łódź motorową lub wyciąg. W naszym kraju jest już kilka wzorowo działających ośrodków wodnych mających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można uprawiać zarówno na wodach jeziora, jak i na morzu.

Debiutujący wakeboarder powinien mimo wszystko stanowczo zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu stworzonego specjalnie pod tego rodzaju sporty. Woda na jeziorze jest bardziej przewidywalna, a fale mniejsze. Dopiero, gdy nabierzemy już pewnych umiejętności można próbować zmierzyć się z morską falą.
Morze, Jantar
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
By zacząć swoją przygodę z wakeboardingiem wskazane jest zakupić właściwy sprzęt, czyli po pierwsze frapuje nas deska i buty do wakeboardingu. Nie świadczy to, że jesteśmy zobligowani na wstępie zakupić wszystko na własność.

Zainteresował Cię ten post? Zapraszamy Cię więc jeszcze dalej (https://scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe) - do naszej kolejnej strony. Tam czekają na Ciebie rzetelne newsy.

Na początek wystarczy wypożyczyć, a później, jeśli już nabierzemy pewności, że jest to sport dla nas można zastanowić się nad zakupem własnego. Przeważnie wspomniane już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Ceny akcesoriów do wakeboardingu są różnorodne. Zależnie od tego, czy postanowimy kupić sprzęt nowy, czy z drugiej ręki stracimy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeśli dotychczas nie zdarzyło nam się mieć na nogach narty (symulator jazdy na snowboardzie) wodne albo spróbować swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się zbyt bezpiecznie na samodzielne zdobywanie doświadczenia, możemy wziąć udział w kursie wakeboardingu. Kurs da nam szansę w bezpieczny sposób, pod opieką instruktora zapoznać się z fundamentalnymi zasadami tego sportu oraz nauczyć podstawowych trików.