Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Ciekawe informacje o żywieniu zwierząt domowych

Żywienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi potrzeb dotyczących diety naszych podopiecznych a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Zwierzęta trzymane w domach różnią się od swoich dzikich przodków – są bardziej podatne na infekcje, delikatniejsze oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Różnice dotyczą także karmienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza bardzo potrzebnych witamin, makro i mikroelementów.
Internetowe sklepy zoologiczne (np.

Najlepsze oferty, najniższe stawki! To wszystko jest tutaj, zobacz, spójrz na serwis (https://lemans.pl/dla-grup/), a bez dwóch zdań się nie zawiedziesz!

zwierzakowo) posiadają szeroki wybór karmy dla zwierząt– zarówno suchej jak i gotowych potraw mokrych. Z pewnością, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla siebie– wybór smaków jest bowiem bardzo duży- począwszy od owoców morza i ryb, poprzez drób po dziczyznę. Ogromną popularnością darzone są karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle ważne, gdyż białko jest głównym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Wybierając karmę dla naszych czworonogów musimy skupić uwagę również na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla psów małych ras, a inne dla kilkunastu kilogramowych, dużych hartów czy owczarków niemieckich. Purina karmy dla psów uwzględniają wszystkie elementy psiej egzystencji, dbając aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do karm dobrej jakości i chętnie kupowanych zaliczają się karmy dla psów pronature.koty
Author: Grzegorz
Source: http://www.flickr.com
Karmy funkcjonalne mają niezwykle ważną rolę żywieniową dla tych zwierzaków, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu trawiennego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem zwiększonej troski i opieki a karma funkcjonalna odgrywa w tej sytuacji funkcję leczniczą. Jej składniki, w zależności od dysfunkcji i schorzenia będzie innyi inną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o zdrowie naszych pupili dokonujmy mądrego wyboru pokarmów i troszczmy się o zbilansowanie ich posiłków.