Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Ciekawe grupy rockowe i metalowe


Chociaż w dzisiejszych czasach popularnych i fascynujących jest ogrom zespołów rockowych, to Slayer jest absolutnie tym, który zaważył na historii thrash metalu, a i współcześnie są jedną z najchętniej słuchanych grup. Ten słynny zespół podbił scenę swoim nieziemskim podejściem do muzyki i tajemniczymi albumami. Te wysoce rozwinięty amerykański zespół podbił publiczność swym olśniewającym brzmieniem, nowym podejściem do muzyki i wspaniałymi tekstami.
Slayer
Author: Florian Stangl
Source: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zyskały status złotej płyty w Stanach, a sam zespół wygrał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach). Utwory Slayer zawierały ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (przykładowo w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to synonim oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w wiekach średnich był uważany za diabelski dysonans) (zobacz fakty). Zwłaszcza Slayer (dawniej „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za pioniera także death metalu, którego zapowiedź można znaleźć w płytach Hell Awaits.

Popularny i ceniony Slayer jest znany z fascynującego brzmienia utworów i eksperymentalnych dźwięków. Na początku odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki dostrzeżeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu płyty Show No Mercy rozpoczęli karierę w metalu. Ten moment na pewno stanowiła istotny czynnik popularności grupy Slayer, który do dziś cieszy się nieodważalną sławą ,jak również ma ogromne ilości melomanów na całym świecie, a występuje dziś – również w Polsce. Jeszcze odmiennych melomanów mogą zwłaszcza mocno zainteresowaćdługie nowe edycje ich wystąpień. Równie wzięta Coma jest znana z niezwykłych inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Jest sporo tam również niebanalnych tytułów utworów i eksperymentalnych dźwięków.Guns n Roses
Source: http://www.flickr.com/
Na początku odnosiło tylko umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, potem jednak – m.in. dzięki współpracy z T.Love – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły istotny wątek niebanalnego brzmienia Comy.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to koniecznie sprawdź także ten odnośnik - ta oferta (https://defence24.pl/) także okaże się dla Ciebie godny zainteresowania.

Coma do dziś cieszy się wielką sławą ,jak również ma ogromne ilości fanów w całej Polsce, a w dzisiejszych czasach usiłuje ich zyskać na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego krążka Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii konkretnych płyt wielkich muzyków doskonale może poradzić sprzedawca znakomitego, bogato wyposażonego sklepu muzycznego. Zazwyczaj najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na upragnione doznania słuchowe, jakie na pewno zapewnia Coma .

.