Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wyjątkowe polskie miasta

Zachwycamy się stolicą Czech, marzymy o Paryżu, a nie wiemy, co zobaczymy u nas. W dodatku nie mamy pojęcia, że żyjemy w jednym z piękniejszych miejsc – jeśli nie na świecie, to z całą pewności w Europie.

Plan wycieczki po naszym kraju nie jest taki łatwy, więc start warto uzależnić od miejsca zamieszkania, czyli początku wyjazdu.kliknij w źródło przewozy międzynarodowe wałbrzych przewozy międzynarodowe wałbrzychJeśli uznamy, że to Wrocław, spróbujmy udać się na wycieczkę po południu kraju. Cel: Kraków.

Srebrna Góra

Nie warto zawsze wybierać typowe szlaki i rezygnować z widoków, jadąc autostradą, warto zaplanować trasę do stolicy Małopolski zupełnie inaczej i w pewnym sensie okrężnie. To najlepszy sposób, by podziwiać nowe krajobrazy. Z Wrocławia można więc wybrać się do Srebrnej Góry – to około 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Dobrze zaplanować wyjazd wcześnie rano, by móc spędzić chwilę pięknej twierdzy. To jeden z popularniejszych militarnych obiektów, zachowany w świetnym stanie. Twierdza z XVIII w. strzegła wejścia do Kotliny Kłodzkiej. Forty najlepiej zwiedzać nawet cały dzień – przeznaczmy na nią więcej czasu.
noclegi koło Wrocławia
Author: Pałac Brzezina
Source: http://www.palacbrzezina.pl/
Zatrzymaj się w Bielsku-Białej Prawie wszyscy znają to miasto, ale niewielu tam było. Po aktywnym dniu w srebrnogórskich fortach, można odpocząć, rezerwując hotel Bielsko-Biała to na szczęście jedno z miejsc, które przyciąga cenami turystów. To rewelacyjny przystanek, by bez stresu pooglądać Pogórze Śląskie, gdzie nie brakuje zielonych, spokojnych zakątków, a również Beskidy. Trzeba tylko sięgnąć po mapę i pójść na długi spacer.Może Wadowice

Gdy się nie spieszymy, trasę do Krakowa zawsze można zmienić i pozwiedzać Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia naturalnie są sporo tańsze, więc przy okazji można zaoszczędzi. Poza tym, że to miejsce każdemu kojarzy się z polskim Papieżem i jego ulubionymi ciastkami, to miłe miasto, o architekturze charakterystycznej dla tej części kraju. Będzie szczególną atrakcją dla mieszkających na zachodzie lub północy kraju. Kraków z kolei najlepszy jest jesienią i wiosną, kiedy maleje liczba turystów, a pogoda sprzyja spacerom. Warto dobrze zaplanować wyjazd, żeby móc spokojnie pospacerować po mieście, bez biegania i „zaliczania” jedynie znanych punktów turystycznych.

Źródło


Source: http://www.palacbrzezina.pl/