Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakie wyposażenie do oczka wodnego?

Projekt własnego ogrodu to masa pracy, a gdy w najważniejszym punkcie zaplanowaliśmy oczko wodne, powinniśmy szczególnie o nie zadbać. To naprawdę ozdoba, zwłaszcza jeśli zadbamy o odpowiednie rośliny. O czym należy wiedzieć, decydując się na swój prywatny staw przy domu?


Oczko wodne jest głównie elementem dekoracyjnym ogrodu dla miłośników zwierząt i roślinek wodnych. Aby faktycznie każdy mógł dało się nim zachwycać i pokazywać znajomym, należy o nie dbać. Pielęgnacja i napowietrzanie wody muszą być systematyczne, więc dobrze zadbać o obowiązkowość.

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Czystość wody
Ważne, by kontrolować parametry wody eksperckimi urządzeniami ze sklepów z akcesoriami akwarystycznymi. Wyjątkowe znaczenie ma czysta woda w oczku, dlatego najważniejszy jest dobry filtr. Powinno się go często myć, chociażby pod strumieniem wody. Warto jednak uwzględnić, że bakterie, zgromadzone na nim są wyjątkowo ważne, więc nie można zbyt dokładnie wyczyścić filtru. Jeśli to zaniedbamy, trzeba zmienić wodę w stawie, chociaż częściowo. Napowietrzanie jest bardzo ważne, konieczne będą więc pompy wodne i fontanna. Latem uzupełniajmy wodę, która wyparuje.

Walka z glonami
akwarium
Source: flickr.com

Kiedy jest ciepło i słonecznie, zwykle pojawiają się glony. Szkodzą nie tylko wyglądowi, ale co ważniejsze zwierzętom w oczku. Trzeba więc regularnie je likwidować samodzielnie. naturalnie można pomagać sobie specjalnymi sprzętami do tego celu stworzonymi lub zwyczajnymi ogrodowymi sprzętami. Mniejsze glony musimy niestety wyjmować odpowiednią siecią. Nie powinno się stosować chemikaliów, zwłaszcza, jeśli w wodzie pływają.link tutaj nasiona outdoor nasiona outdoorWięcej na temat oczka wodnego i akcesoriów znajduje się tutaj:

Dbaj o rybki i rośliny
Nie wymaga wyjaśnień to, że trzeba dbać o mieszkańców oczka wodnego. Zadbana woda, oczyszczanie z glonów – wiążą się z tym bez dwóch zdań. Zwierzęta musimy dobrze dokarmiać i poznać ich zachowania. Dziwny objaw trzeba sprawdzić. Rośliny natomiast trzeba regularnie przycinać i od czasu do czasu nawozić, jeżeli nie rosną. Z kolei gdy są zbyt duże, pamiętajmy o rozsadzaniu. Pokarm dla rybek i nawóz dla roślin wybierajmy jedynie ze sprawdzonych źródeł.