Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Do czego przydaje się śruba, obejma lub szekiel?

śruby
Source: www.morguefile.com
Szekla jest metalową klamrą zwykle w kształcie litery U. Używana jest wszędzie tam gdzie należy prędko połączyć przykładowo liny. Ma ona przeróżne przeznaczenia między innymi przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie chcemy coś przyczepić, przywiesić lub powiesić. Każda zakupiona przez nas szekla powinna mieć stosowny atest. Często szekle - wróć - wykorzystywane są na żaglówkach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów turystycznych. Należy ona do tak określanych zapasowych szpargałów, które musi mieć każdy żeglarz w swej tak zwanej kasetce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie troszeczkę więcej, bowiem notorycznie spadają do jeziora i topią się.

Obejma zaciskowa służy przykładowo do mocowania węży z grubej gumy. Także używana jest do rur wtenczas zrobiona jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej znacznie zmniejsza ciężar obejmy i czyni ją bardziej elastyczną. Jest ona wtedy o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Trzeba również pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu spokojnie może być wykorzystywana na zewnątrz, bowiem zmienne warunki atmosferyczne nie mają na nią żadnego wpływu.

śrubka
Source: www.morguefile.com
Śruby nierdzewne są gwarancją świetnej jakości oraz długowieczności. Przeważnie używane to śruby A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne oraz śruby (witryna w tym temacie) A4 nazywane śrubami odpornymi na kwasy. Te pierwsze wykorzystywane są na przykład do produkcji sprzętu AGD. Te drugie są bardziej wytrzymałe na korozję aniżeli pierwsze i wykorzystuje się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a także w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby różnią się pomiędzy sobą głównie wielkością, kształtem łba a także zakończeniem. Śruby nierdzewne świetnie nadają się na zewnątrz, gdzie panują zmienne warunki klimatyczne. Nierdzewność tego typu śrub czy w ogóle stali uzyskuje się dzięki dodaniu do stali należytych dodatków stopowych na przykład chromu. Dzięki temu stal nierdzewna może być wykorzystywana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na znaczne temperatury i posiada lśniący połysk.


Author: S.S.
Source: metfix.com.pl