Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Nowoczesne wsparcie sprzedaży

Współcześnie firma, żeby zabłysnąć i osiągnąć sukces na rynku, potrzebuje by korzystać z dobrodziejstw nowatorskiego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na . Powiedzmy to wprost, tradycyjna promocja w mediach to przeżytek. W biegu po klienta i zdobycie jego lojalności, należy wyłożyć więcej czasu i środków.

Sprzedaż w XXI wieku
Source: flickr.com
Wsparcie sprzedaży jest bardzo istotne . Może się odbywać poprzez rozmowy indywidualne z klientami, pokazy dla szerszego grona albo gwarantowaną obsługę konsumentów telefonicznie bądź internetowo. Wsparcie sprzedaży to element techniki promocyjnej, która zaznacza, że pozyskanie konsumenta to dopiero pierwszy krok. Później trzeba go przy firmie zatrzymać.Lojalność producenta rewelacyjnie tworzą programy lojalnościowe. Mają one różne modele. Najpopularniejsze oczywiście są talony, które kupujący dostaje po nabyciu produktów. Kiedy już uda mu się zebrać pewną ich liczbę, talony są zamieniane na produkty. Badania audyty marketingowe mówią, iż towar za punkty niekoniecznie musi być interesujący ani przydatny konsumentowi, by ten poczuł potrzebę jego wygrania. Program lojalnościowy musi wykreować przywiązanie konsumenta do logo, usługi bądź dobra i ustabilizować jego lojalność poprzez odczucie stania się częścią czegoś i bycia wyróżnianym.

Należy zastanowić się nad tym w jaki sposób zbierane będą punkty – czy będą to niewielkie nalepki, pieczątki czy może zakodowane na karcie punkty. Należy naturalnie zaprojektować także katalog nagród. To my decydujemy w jakiej formie – czy zwyczajnie wyłożonej w sklepie książeczki czy może na stronie internetowej – albo może obie te formy. Przygotowanie takiego działań zależy od wielkości budżetu oraz pomysłu. Wiadomo, najlepiej dobrać jego formę do naszej branży – właściwie dopasować nagrody i liczbę punktów niezbędną do zebrania. Jeżeli mamy porządny dział promocji, na pewno uda się nam tego rodzaju wsparcie sprzedaży właściwie zastosować.

To są części, tworzące efektywny marketing relacji. Polega on zasadniczo na zdobyciu lojalności konsumenta i kreowaniu mocnej więzi. Kluczowe okazuje się, żeby konsument poczuł się niezbędny i ważny w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. By to osiągnąć, niezbędne jest sprzężenie zwrotne klient-marka.

Karta na punkty
Oprócz wymienionych poprzednio narzędzi, najlepiej taką więź tworzy marketing w cyberprzestrzeni, a szczególnie na Facebooku. Posługując się fanpage’ami, zatrudnieni fachowcy od promocji mogą stworzyć relację z klientami, poznać ich preferencje. Ułatwia to stworzenie obszernej bazy klientów i prawidłowe stargetowanie towarów i usług oraz na bezbłędne formułowanie aktywności reklamowych.

Jeżeli niespecjalizujemy się w strategiach marketingowych, oczywiście możemy zlecić przygotowanie takiego typu kampanii zewnętrznej firmie. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasz program zstanie przygotowany z najwyższą starannością i przede wszystkim odniesie planowane skutki czyli pomoże zatrzymać obecnych klientów i pozyskać kolejnych.


Author: Natalia Długosz
Source: Bonus Club