Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Plusy województwa podlaskiego

Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem naszego kraju. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Znajdują się tu 4 parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody a też rozliczne tereny chronionego krajobrazu. Jego miastem stołecznym jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża jak również Suwałki. Jest tutaj wiele ciekawych zakątków do zobaczenia.
Wypoczynek na Podlasiu oczaruje bezspornie nie jedną osobę. Poniżej parę atrakcyjnych ofert na odpoczynek.

Pierwszym godnym zachwalenia obszarem jest zalew Czarna Białostocka. Położony jest on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest tu nadzwyczaj ustronnie, cichutko i prześlicznie. Zejścia do wody są łagodne a dno jest przejrzyste oraz piaszczyste. W sezonie letnim plaże chronione są przez ratowników. Wtedy również jest szansa - odnośnik - wypożyczenia sprzętu wodnego. Innym ujmującym miejscem jest Jezioro Studzieniczne.
Dzika Zagroda
Author: www.nakaszubach.pl
Source: www.nakaszubach.pl
Mieści się ono w okolicach Augustowa. W koło rozlewiska zlokalizowane są domki rekreacyjne a także pola namiotowe. Miejsce to jest godne zaproponowania osobom, które poszukują ciszy i spokoju. Nie opodal jeziora znajduje się miejscowość, Studzieniczna, w której zobaczyć można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Z naszymi maluchami możemy udać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który mieści się w Jurowcach. Wystawiono tuta dwadzieścia siedem eksponatów jak również kilkanaście tablic informacyjnych. Na tablicach owych są umieszczone informacje o danym dinozaurze. Do niektórych dinozaurów można zbliżyć się i dotknąć je. Inną atrakcyjną wycieczką jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.
Rejs taki może potrwać od czterdziestu pięciu minut do dwóch i pół godzin – wszystko jest uzależnione od nas samych. Rzecz jasna polecany jest ten najdłuższy. Aczkolwiek, jeżeli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej wybrać ten krótszy. Podlasie ma do zaoferowania także lot balonem. Ze względu na to, że Podlasie jest jednym z najbardziej dzikich regionów Polski, bowiem jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można powiedzieć czyste, wzbicie się tutaj w powietrze jest naprawdę znakomitym doznaniem. Więcej na serwisie .