Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Zarobek na wyspach. Jakie są możliwości?

Otwarte granice Unii Europejskiej dały wiele nowych rozwiązań osobom, które poszukują pracy. Pracownik szukający pracy fizycznej zarabia niekiedy na zachodzie do kilku razy więcej, niż za wykonanie tej samej pracy w kraju. Perspektywa tak wielkiego dużych pieniędzy zachęca wiele osób pracujących fizycznie do państw takich jak: Holandia, Niemcy, Belgia lub Szwecja. Liczba osób chętnych do pracy rośnie wraz z oferowanymi pensjami, więc najlepsze oferty znikają z biur zatrudnienia w pierwszej kolejności. Ze względu jednak na duża odległość, większa część ludzi wyjeżdżających w celach zarobkowych decyduje się na wybranie zatrudnienia w krajach sąsiadujących. Największą popularnością cieszą się więc Niemcy.

renault trafic
Author: M 93
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego akurat Niemcy?
Oprócz fizycznej odległości, niezwykle istotnym argumentem decydującym o wyborze konkretnego państwa są koszty życia oraz transportu - przewozy do Niemiec Lubin.przewozy przewozy do niemiec wrocławkandynawskie mogą się wydawać bardzo dobrym wyborem, ponieważ firmy są tam w stanie zaoferować zatrudnionym na stanowiskach fizycznych nawet kilkanaście euro za godzinę pracy. Haczykiem są jednak koszty życia – nawet kilka razy większe niż w pozostałych państwach Unii. Ewentualne oszczędności są więc kwestią bardzo wątpliwą. Niemcy oferują zasadniczo niezbyt wysokie koszty utrzymania, co pozwala na odkładanie otrzymanych pieniędzy. Obcokrajowcy najczęściej przeznaczają oszczędności na odnowienie mieszkania w Polsce czy wsparcie pozostałej w kraju rodziny.

Emigracja – jak zacząć
Najkorzystniej jest rozpocząć poszukiwanie zatrudnienia jeszcze przed udaniem się do wybranego państwa. Ofert szuka się w agencjach pracy, które posiadają swoje oddziały w większych miastach. Biuro pracy może być niezwykle pomocne dla emigranta, wyjeżdżającego po raz pierwszy. Takie punkty oprócz zapewnienia miejsca zamieszkania w hotelu pracowniczym, oferują również przewozy do Niemiec Dolny przewozy do niemiec dolny śląsk Holandii i innych państw, oferują ubezpieczenie zdrowotne i pomoc prawną.
Wyświetl większą mapę

Takie usługi niestety kosztują, a nocowanie w hotelu pracowniczym wiąże się niekiedy z niewygodami. Jest to jednak o wiele bezpieczniejsze, niż wyjazd w nieznane miejsce bez gwarancji mieszkania i zatrudnienia. Przed wyjazdem warto sprawdzić opinię o danym biurze pracy, może się bowiem okazać, że potencjalny zatrudniający jest nieuczciwy.


Author: M.G.