Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakacje w nadmorskich miejscowościach

Sopocka plaża
Author: maciekbor
Source: http://www.flickr.com/
Morze Bałtyckie przyciąga wielu turystów, także zza granicy. Na nadbałtyckich plażach nierzadko poza polskim można usłyszeć język niemiecki. Polskie plaże, choć nie zawsze słyną z czystości, zachęcają turystów wspaniałymi widokami, a przede wszystkim miękkim piaskiem. Zagraniczne wybrzeża są bowiem często kamieniste. Nad Bałtykiem położonych jest wiele miejscowości o charakterze kurortów. Duża liczba mieszkańców żyje i utrzymuje się wyłącznie ze środków, które zarabiają na turystyce, wynajmując pokoje czy apartamenty turystom. Część mieszkańców udostępnia pokoje swoich własnych domów nawet na cały rok. Większa część turystów jednak preferuje przyjazd w czasie letnich wakacji, gdy są wysokie temperatury i można pływać w Bałtyku. Do bardzo popularnych i chętnie odwiedzanych nadmorskich kurortów należą Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hupla
Jest to miejscowość, położona na wyspie Wolin. Jest bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych nadbałtyckich kurortów w Polsce. Poza właściwymi dla nadbałtyckiego wybrzeża piaszczystymi plażami, w Międzyzdrojach znaleźć można się dwa kąpieliska, jak również parę innych atrakcji. Znajduje się tam także długie molo, będące również przystanią dla statków. Lokalizacja miejscowości sama w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin co roku w czasie wakacji odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów, będący bardzo interesującym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, ale również rozrywkowym. Kwatery w Międzyzdrojach dla przyjezdnych są bardzo liczne, a ich ceny różne.

Zaciekawiły Cię myśli zawarte w tym artykule? Czujesz jednakże niedosyt? Zatem namawiamy do następnej witryny - kliknij to i wejdź tam.

Ogólnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów nad Bałtykiem.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak popularnym kurortem nadbałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak dużo większa. Znaleźć tam można atrakcje do których zalicza się latarnia morska, która jest dostępna do zwiedzania, a także port. Niedaleko wybrzeża funkcjonuje wiele ośrodków wczasowych oraz pól campingowych. Form spędzania wolnego czasu jest ogromnie dużo. Samo miasto też warte jest obejrzenia.

Przeczytaj więcej na ten temat (https://www.uroczysko7stawow.pl/) pokrewnego postu - są w tamtym miejscu opublikowane niezwykle pożyteczne dane, które na pewno docenisz w praktyce.

Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” kryje się natomiast niezwykle zróżnicowana oferta dotycząca wynajmu domków campingowych oraz letniskowych po różnych cenach.