Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Gady jako unikalny przykład domowego zwierzaka

Większość ludzi myśli o hodowaniu jakiegoś zwierzątka, ale nie chcą się na nie zdecydować, gdyż twierdzą że nie mają wystarczającej ilości wolnego miejsca. A przecież nawet w niewielkim mieszkaniu można spokojnie jakiegoś zwierzaka trzymać, chociaż nie każde będzie się do tego celu nadawać. Wybór zwierzęcia do hodowania w domu lub mieszkaniu trzeba porządnie przemyśleć, żeby nie było później problemów opieką nad nim.
piękny wąż w terrarium
Author: Iqbal Osman
Source: http://www.flickr.com
Jednak zdarza się dość często, że jakiś dorosły bez większego zastanawiania się przynosi sobie kontakt dzieciom psiaka, kota czy chomika, i po paru miesiącach wychodzi, że takie zwierzę kończy w schronisku lub na śmietniku. Jeżeli nawet będzie to niewielki chomik czy niewielki owad w słoiku to należy dać mu wodę i jedzenie, co pewien czas zmienić wyposażenie albo oczyścić miejsce, w którym jest trzymane. Dlatego też przed zakupem zwierzęcia do mieszkania, należy dobrze zapoznać się z obowiązkami, jakie będą się wiązać z jego posiadaniem, i kiedy okaże się, że mogą być kłopoty z ich realizacją, to lepiej z zakupu zrezygnować. Z pewnością wyjdzie to na dobre zwierzęciu, bo później nie będzie się długo męczyć, gdy właściciel nie będzie miał czasu na opiekę nad nim.
terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Do najchętniej wybieranych zwierząt do domu zalicza się psy i koty. Decydując się na psa należy pamiętać, że będzie on wymagał codziennych spacerów, a dodatkowo utrzymanie go będzie dość kosztowne. Duże zwierzęta wymagają sporej ilości jedzenia, należy się więc z tego typu wydatkami liczyć. Trochę mniej problemów będzie z kotem, jeżeli jest on niewychodzący, to powinna wystarczyć kuweta ze żwirkiem, miska z wodą i trochę karmy, no i co oczywiste sporo czasu na zabawy z małym psotnikiem. Wielu ludzi decyduje się na zakup chomika albo świnki morskiej, zwierzęta te są tanie w hodowli i nie wymagają poświęcenia zbytniej uwagi, ale rzecz jasna nie można ich zupełnie zaniedbywać. Czasami zdarzają się również osoby, które lubią gady, na przykład węże albo jaszczurki, jak się okazuje większość popularnych gatunków gadów można bez problemu nabyć w wielu sklepach. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła wąż zbożowy cena bez problemów będzie można znaleźć oferty ludzi, którzy takiego węża nam sprzedadzą.