Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Polecane psy stróżujące

Kupno rasowego psa większość osób traktuje bardzo serio. Przede wszystkim dlatego, że jest to całkiem spory wydatek. Stąd też rasowy pies nierzadko jest czymś więcej niż tylko pupilkiem swojego właściciela. Drogi pies, tak samo jak drogi drogie auto potwierdza status majątkowy swojego właściciela.
Oprócz tego ma znaczenie również cel, który przyświeca klientowi. Jeżeli poszukujesz najlepszego psa zobacz nasze ciastka dla psa - stróża do swojej posesji, rasa Tibetan Mastiff doskonale spełni swoje zadanie. Są to psy raczej słabo spopularyzowane w naszym kraju, posiadają jednak swoich fanów. Mastify są często kupowane przez osoby, mieszkające poza centrum miasta, gdyż są to niemałe, dosyć kudłate zwierzęta, które poniekąd powinny spędzać większość czasu na świeżym powietrzu. W końcu są to psy zaliczane do grupy molosów w typie górskim i ich prymarnym przeznaczeniem było zwłaszcza stróżowanie i zaganianie zwierząt hodowlanych. Jak wskazuje nazwa, rasa pochodzi z centralnej Azji, choć nie wiadomo do końca, czy konkretnie z Tybetu.Tybetany zostały sprowadzone do Europy w drugiej połowie XIX wieku, gdy na rdzennych terenach groziło im wyginięcie. Rasa spopularyzowali Brytyjczycy, którzy założyli pierwsze hodowle tych psów.
Mastif tybetański
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Dziś to bardzo cenna rasa hodowlana. Silny temperament, raczej spokojne usposobienie, jednak bardzo posesywny – oto typowy mastif tybetański Szczeniaki gdy są młode bywają dość uparte. kupujący powinien zatem wykazać się cierpliwością i przeczekać kłopotliwy okres. Bardzo znacząca kwestia to właściwe wychowanie psa. Mastify Tybetańskie nie potrzebują jednak szczególne tresury. Z czasem same nabywają ogłady. Są raczej spokojne i posłuszne. Jednak, gdy Mastify są na swoim terenie mogą być agresywne w stosunku do obcych. Takie zachowanie leży w ich naturze. Psy żyjące w Tybecie były wychowywane na stróżów gospodarstwa domowego. Ich zadaniem było donośne reagowanie na niebezpieczeństwo. Taki sposób bycia wynikał ze szczególnych warunków geograficznych, a także społecznych. Osady w Tybecie były raczej słabo zaludnione, zaś poszczególne domostwa znacznie daleko od siebie.


Mało sąsiadów oznacza ryzyko rabunku. Tybetany miały więc skutecznie strzec dobytku i głośno ujadać, gdy w gospodarstwie pojawił się intruz. Powinno się wiedzieć jeszcze przez kupnem Mastifa, jakie zachowania leżą w jego naturze. Lecz oczywiście mieć na uwadze, że najważniejsze jest dobre wychowanie psa. Warunkiem udanego kontaktu z Mastifem jest dobra znajomość i świadoma aprobata jego charakteru.