Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Szczególny pomysł na twoją hodowlę

O własnym zwierzaku w domu marzy wielu ludzi. Jednak trzymanie kota, psa czy nawet chomika będzie się wiązać ze sporą ilością obowiązków. Jednak są zwierzaki, jakie nie tylko są mało kłopotliwe w hodowaniu, lecz także są niezwykle oryginalne. Należą do nich przykładowo straszyki australijskie, dochodzące do kilkunastu centymetrów długości owady o bardzo niezwykłym wyglądzie.
Straszyk australijski
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com
Sama hodowla straszyków nie powinna raczej nastręczać kłopotów nawet hobbystom mającym małe doświadczenie. Podstawowym wyposażeniem hodowli musi być odpowiedniej wielkości terrarium, szczególnie istotna jest tu jego należyta wysokość. Terrarium należy zaopatrzyć w odpowiednie podłoże, musi zagwarantować ono stały poziom wilgotności. Doskonale będą się do tego nadawać zmoczony piasek, torf lub włókno polecane włókna ceramiczne kokosowe, lecz w awaryjnej sytuacji posłużyć się nawet można papierowym ręcznikiem.
terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Same owady można zdobyć bardzo łatwo, są one tanie i dostępne w wielu miejscach. Jeżeli żaden ze znajomych nie posiada tych owadów to wystarczy w internetowej wyszukiwarce wprowadzić hasło straszyk australijski cena i już po chwili otrzyma się odnośniki do ludzi, którzy mogą dostarczyć jaja tych owadów. Po kupnie jaj należy urządzić specjalny pojemnik, gdzie na wilgotnym podłożu jajka będą przez kilka miesięcy czekać aż do pojawienia się owadów. Gdy to nastąpi straszyki australijskie trzeba przenieść do wcześniej przygotowanego terrarium i zagwarantować należytą ilość pożywienia. Straszyki mają ogromny apetyt, ale przy tym są dość wybredne. Na wolności spożywają głównie liście eukaliptusa, lecz w domowych warunkach karmi się je jeżynami, malinami, dębem, różą albo bluszczem. W zimie straszyki tolerują niektóre rośliny doniczkowe, jednak z takimi pokarmami trzeba uważać. Przy odpowiedniej pielęgnacji samce straszyków mogą przeżyć kilka miesięcy, a samice niekiedy i ponad rok. Jeżeli hodowca utrzyma właściwe warunki w akwarium i zapewni się im dostateczną ilość świeżych liści to także z potomstwem problemów być nie powinno.