Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Ekwipunek na wyprawę górską lub rowerową

Nadchodzą wielkimi krokami cieplejsze miesiące, w czasie których, długo przed startem sezonu, mnóstwo ludzi wyrusza na piesze i rowerowe podróże. Stanowi to dość korzystne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie wypoczynku, zanim na trasach górskich, polach namiotowych i w pensjonatach pojawi się armia wczasowiczów – jednak potrzeba do tego siły charakteru i fizycznej kondycji, a z całą pewnością solidnego stanu zdrowia.

Ognisko
Author: jeffedoe
Source: http://www.flickr.com/photos/jeffedoe/1858612267/sizes/o/
Pierwszą i najważniejszą kwestią, o którą trzeba zadbać, będzie sprzęt, przy jakiego pomocy zamierzamy się przemieszczać z punktu do punktu. O sprzęcie rowerowym można tworzyć grube tomiszcza – w skrócie jednak można rzec, że dowolny rower do wędrówek powinien mieć solidnie naoliwione mechanizmy, wycentrowane koła i nowe ogumienie.

Interesują Cię opisane przez nas zagadnienia? Szalenie nas to cieszy. Prosimy zatem na nowy ciekawy artykuł, który znajduje się pod wskazanym linkiem.

Całą masę wskazówek można przeczytać w dziesiątkach podręczników, jakie wyjaśniają każdy detal. Co do butów – najkorzystniej, kiedy służą już kolejny sezon, a jeśli nie, rozsądnie rozchodzić je odrobinę przed wyrwaniem w poważną wędrówkę. Jest to konieczne, żeby uniknąć poważnych otarć, jakie dowolne świeżo zakupione obuwie w zasadzie gwarantuje, bez względu na cenę. Co do kosztów natomiast – nierozsądnie jest skąpić na obuwiu, im lepsza cholewka, im bardziej komfortowe wyłożenie w środku, im solidniejsza, najlepiej vibramowa podeszwa, tym lepiej się spiszą w trasie. Więcej na temat: dla kogo zamberlan?.

Ludziom, którzy cenią sobie namiastkę wygodnictwa w trakcie wędrówek i nie do końca są w stanie zaufać swojemu zdrowiu, na pewno przyda się trochę wyposażenia kuchennego. Zwłaszcza w trakcie zimniejszej nocy lub ulewnego dnia na trasie rewelacyjnie sprawdzi się kuchnia turystyczna, niezastąpiona w momencie, gdy należy przygotować samodzielnie jakiś ciepły posiłek. Do zestawu z pewnością nadadzą się sztućce turystyczne, jakich liczne rodzaje da się znaleźć nie tylko w salonach ze sprzętem turystycznym, lecz również w sklepach z ekwipunkiem wojskowym. Sztućce turystyczne to niewielkie, złączone ze sobą łyżka, nóż i widelec. Zobacz: wpis.Zestaw sprzętu, oczywiście, powinien wejść do plecaka bądź sakw rowerowych, chyba że mamy to szczęście i jedziemy z przyczepką rowerową. Należy zachować rozsądny konsensus pomiędzy wygodą, obciążeniem bagażami i oczekiwaniami wobec podejmowanej podróży. A kiedy z początku stwarza to kłopot, najlepiej poprosić o wsparcie i towarzystwo w podróży kogoś doświadczonego.


Author: Małgorzata Górska