Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Rewal - niezapomniane wakacje nad Bałtykiem

Grzybowo to nadmorska miejscowość wczasowa, którą każdego lata zwiedza niezliczona ilość turystów chcących spędzić niezapomniane wczasy nad Bałtykiem. Jest parę przyczyn tej popularności: czarujący styl miasteczka, niesamowite plaże, a także bardzo dużo atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Portal <div style=Powab miasteczka tkwi w jego bajecznym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – górują tu małe śliczne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi nieduży kościółek, przypominający swym kształtem łódkę. Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla odpoczywających tutaj turystów, zarazem starszych jak i młodszych, przygotowano wiele dodatkowych [TAG=atrakcje" title="plaża" />
Author: YEAH!!! design
Source: http://www.flickr.com
. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz rozmaitego rodzaju gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem turystów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu często pojawia się foka Depka - ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niezwykle bajecznym elementem rewalskiego krajobrazu są wielokolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Warto oczekiwać na ich powrót, ażeby zakupić świeżą, rozkoszną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich historii.

Urlopowicze przybywający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą żalić się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada też nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się również pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Znaczną atrakcją miejscowości jest również Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez cudowny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania pięknej okolicy, którą pokonuje. Podróż ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje szansa zobaczenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Kolejne trasy (części motocyklowe sklep) to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.***
Plaża
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Pełną propozycję na odpoczynek 2015 w Rewalu można odnaleźć w serwisie lub klikając na poniższe linki: - noclegi Gzybowo - domki letniskowe Grzybowo (polecana strona) - noclegi zachodniopomorskie - wczasy 2014 nad Bałtykiem