Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Interesujące obiekty na Słowacji i Węgrzech, które warto odwiedzić

Słowacja oraz Węgry są bardzo ładnymi państwami. I chociaż tak naprawdę na Ziemi w zasadzie autentycznie wszystkie kraje mają podróżnym sporo do zaoferowania, to fakty są takie, że w sumie Słowacy oraz Węgrzy naprawdę powinni być dumni z własnego kraju. Bardzo dużym atutem tych miejsc jest to, akurat z polskiego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są blisko nas. W szczególności mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają daleko. A więc: jak zorganizować dla siebie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć bliżej na Słowację.
Węgry Budapeszt
Author: Alessandro Caproni
Source: http://www.flickr.com
Chociaż bardzo często sądzimy, iż Słowacja oferuje wyłącznie piękne góry, to jednakowoż takie postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. W sumie ze Słowakami nie mamy dużo do czynienia - przynajmniej jeżeli wziąć w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, ale także negatywy. Generalnie mamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie znaczy, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej poznajemy Słowację. I fantastycznie, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie interesujące, jest ich niezwykle wiele.Weźmy choćby w rachubę Bratysławę, a więc naturalnie stolicę Słowacji. Całkiem urocze miasto, choć dobrze widać pewien prowincjonalizm oraz ślady po komunizmie. W wielkim błędzie są ci ludzie, którzy myślą, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Oczywiście to nie wspaniały Wiedeń, który jest umiejscowiony niedaleko, ale fani zwiedzania pięknych miast bez dwóch zdań muszą wiedzieć, iż Bratysława to miejsce, które trzeba zobaczyć. W szczególności, że w końcu z Warszawy i kilku innych dużych polskich miast można jechać do Bratysławy wygodnym autobusem, konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława
Author: young shanahan
Source: http://www.flickr.com
Trudno opisać w takowym tekście wszelkie atrakcje Słowacji, a trzeba przecież jeszcze pobieżnie opisać Węgry atrakcje. No cóż, z całą pewnością popularne jezioro Balaton to nadal to miejsce, które nawet wśród naszych rodaków wcale nie odeszło w niepamięć. Naturalnie można tak czy siak zapomnieć, że polscy podróżni będą w dziesiątkach tysięcy odwiedzali Balaton, lecz w czasie sezonu bardzo widoczne są auta na polskich blachach.

Wejdź na zamieszczony poniżej odnośnik prowadzący do analogicznego studium - ono bez wątpliwości również okaże się dla Ciebie ekscytujące.

Trzeba również wspomnieć, iż Budapeszt to prawdopodobnie najpiękniejsza stolica w Europie. To pewnie mocno kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest śliczny.